Jūs esate
Pagrindinis > Naujienos

Šalies vadovės sveikinimai – Argentinai

Gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Argentinos Respublikos Prezidentą Mauricio Macri nacionalinės šventės – Gegužės Revoliucijos – metinių proga.

Stiprėja ekonominiai saitai su Honkongu

Ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregory So ir pristatė svarbiausius Lietuvos ekonomikos pasiekimus, aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas, galimybę plėsti investicijas ir eksportą, vykdyti bendrus projektus, ypač transporto ir turizmo infrastruktūros plėtros srityse, ir Lietuvos turizmo sektoriaus potencialą.
Lietuva gali tapti šalimi, per kurią Honkongas galėtų pasiekti Europos rinką, o Honkongas – šalis, per kurią Lietuvos verslas galėtų pasiekti Kinijos rinką.

Aptarė Astravo atominės elektrinės saugumo klausimą

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetinius klausimus, Marošu Šefčovičiumi metu aptarė Astrave statomos Baltarusijos atominės elektrinės saugumo klausimą.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa – vaikams

Kaip miesto vaikams pažinti naminius gyvūnus ir paukščius? Tam sukurta speciali Žemės ūkio ministerijos bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“.

Susitiko Europos reikalų komitetų pirmininkai

Gegužės 22–23 dienomis Rygoje vyko neformalus Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikimas, kuriame dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Daugiau šeimų galės gauti vaiko pinigus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, kuriomis siekia, kad vaiko pinigus nuo septynerių metų galėtų gauti ne tik gausios šeimos. Pataisose numatyta, jog išmoką gaus visos vaikus auginančios šeimos, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

Užsienio reikalų ministras – Stambule

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 23–24 dienomis Stambule dalyvauja pirmajame Jungtinių Tautų surengtame Pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime, skirtame humanitarinei pagalbai.

Susitiko su ,,Eurojusto“ prezidente

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir ,,Eurojusto“ (Europos teisminio bendradarbiavimo institucijos) prezidentė Michele Coninsx aptarė gerėjančią situaciją Lietuvos teisingumo sistemoje, Lietuvai aktualius tarptautinės teisės klausimus.

Vilniaus oro uoste startuoja investicinis projektas

Vilniaus oro uoste pradedamas vykdyti investicinis projektas „VNO Industrial Area“. 8 hektarų ploto oro uosto teritorijoje siekiama įkurdinti nedidelių orlaivių priežiūros ir remonto, oro krovinių gabenimo, verslo ir bendrosios aviacijos paslaugas teikiančias įmones.

Verta pakeliauti po nacionalinius parkus

Gegužės 25 d., 17.30 val., Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje prasidės šalies nacionalinių parkų gamtos bei kultūros paveldo vertybių ir keliavimo galimybių po juos pristatymas.

Nuo liepos – mažesnės dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, nuo liepos turėtų mažėti dujų ir elektros kainos Lietuvos gyventojams.
Šiemet įvykusios sėkmingos derybos su Norvegijos kompanija „Statoil“ dėl gamtinių dujų kainos, palankiomis sąlygomis sudaryti kiti dujų pirkimo rinkoje kontraktai, pradėtos eksploatuoti elektros jungtys su Švedija ir Lenkija leidžia toliau mažinti energijos kainas Lietuvos vartotojams.

Apdovanojimai – už pameistrystę

Gegužės 20 d. Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje pameistrystės ir mokymosi darbo vietoje klausimais už sėkmingą bendradarbiavimą, skatinant ir įgyvendinant pameistrystę Lietuvoje, apdovanotas Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, įmonė „Arginta“, asociacija „Infobalt“, ,,EIS Group Lietuva“.

Nuo liepos didės medikų atlyginimai

Gegužės 19 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su sveikatos apsaugos ministru Juru Požela surengė spaudos konferenciją dėl galimybių didinti atlyginimus gydytojams ir slaugos darbuotojams.

Seimas pailgino būtinojo hospitalizavimo laikotarpį

Seimas priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsnio pataisas, sudarant sąlygas greičiau priverstinai hospitalizuoti ir gydyti gydymo įstaigoje asmenis, sergančius užkrečiamosiomis ligomis, ir ligų platintojus.

Kaimo reikalų komitetas siūlo spręsti žemės servitutų problemas

Seimo Kaimo reikalų komitetas pastaruoju metu gavo daug asmenų skundų dėl to, kad nuosavybės teisių atkūrimo procese dėl subjektyvių priežasčių nesuprojektavus grąžintiniems žemės sklypams privažiuojamųjų kelių, jie gali būti įrengti tik nustačius kelio servitutą privatiems žemės sklypams tarpusavio susitarimu arba teisme.

Siūloma pritarti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektui

Seimo Ekonomikos komitetas gegužės 18 d. svarstė Seimo valdybos sprendimu sudarytos darbo grupės parengtą ir patobulintą Specialiojo metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektą, kurio tikslas – sukurti palankias teisines ir organizacines sąlygas įgyvendinti naujos Lietuvoje transporto rūšies – metro – projektą.

,,Litexpo“ – technikos parodos

Gegužės 18 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“, atidarytos trys tarptautinės parodos: inžinerinei pramonei skirta paroda ,,BALTTECHNIKA“, transportui, logistikai ir transporto infrastruktūrai skirta ,,TRANSBALTICA“ ir transporto priemonių, detalių, remonto paslaugų paroda ,,MECHANIKA“.

Marijampolėjė duris atvėrė pusiaukelės namai

Gegužės 17 d. Marijampolėje iškilmingai atidaryti pusiaukelės namai, kurių svarbiausias tikslas – padėti motyvuotiems, nepriekaištingo elgesio nuteistiesiems sparčiau ir kokybiškiau integruotis į visuomenę.

Top