Jūs esate
Pagrindinis > Verslas

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Aušra RAMOŠKAITĖ El. p. ausra.ramoskaite@ukmin.lt Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) iki š. m. rugpjūčio 18 d. kviečia pateikti paraiškas dėl galimybės vykti į pasirinktus renginius Europos kosmoso agentūros (EKA)centruose. „Lietuva siekia stiprinti verslo ir…

„Investuok Lietuvoje“ pritraukė 19 tiesioginių užsienio investicijų projektų

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ per pirmąjį šių metų pusmetį pritraukė 19 tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurie per trejus metus planuoja sukurti apie 1800 naujų darbo vietų. Palyginimui, per pirmąjį 2015 metų pusmetį agentūra pritraukė 12 tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurie planavo sukurti 1426 naujas darbo vietas. „Ūkio ministerija ir „Investuok Lietuvoje“ nuolat dirba…

Strateginės partnerės įgyvendinant energetikos projektus

Lietuvą ir Kroatija sieja glaudūs politiniai ir ekonominiai ryšiai, artimos pozicijos aktualiausiais ES ir NATO klausimais. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kroatijos Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič aptarė tolesnį dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą, Varšuvoje vykusio NATO viršūnių susitikimo rezultatus, padėtį Europoje, susiklosčiusią po JK žmonių apsisprendimo išstoti iš ES, migracijos krizės keliamus iššūkius. Kroatijos vadovė Lietuvoje lankosi…

Geriausias pusmetis Klaipėdos uosto istorijoje

Liepos 21 dieną, kasmetinio užsienio šalyse reziduojančių Lietuvos ambasadorių suvažiavimo metu, Užsienio reikalų ministerijoje buvo pristatyta jubiliejinė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto paroda „Uosto direkcijai 25-eri. Vakar, šiandien, rytoj“. Šio renginio tikslas – skatinti verslo ir diplomatinio korpuso bendradarbiavimą siekiant užtikrinti ekonomikos augimą visapusiškai išnaudojant Klaipėdos uosto infrastruktūros privalumus. Parodą atidarė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius,…

Danai statys gamyklą Marijampolėje

Danijos langų ir durų gamintoja „Dovista“ statys gamybos bazę Marijampolės Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Dovista“ – langų ir lauko durų gamybos lyderė Šiaurės Europoje, valdanti 10 gerai žinomų prekės ženklų, įskaitant „Velfac“ ir „Rational“. Šiuo metu bendrovėje ir jos padaliniuose Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Airijoje ir Lenkijoje dirba apie 4000 darbuotojų. „Dovista“ priklauso…

10 šalių verslininkai ir mokslo atstovai aptars bendradarbiavimo energetikos sektoriuje galimybes

  Liepos 21 d., ketvirtadienį, Vilniuje prasideda dvi dienas vyksiantis tarptautinis „Business Opportunities Gateway“ forumas, kuriame 10 šalių verslininkai ir mokslo atstovai aptars bendradarbiavimo energetikos sektoriuje galimybes. Į forumą atvyksta 30 Izraelio verslininkų ir mokslininkų delegacija, atstovaujanti energetikos, elektronikos, IT, inžinerinės pramonės ir kitiems į aukštąsias technologijas orientuotiems ekonomikos sektoriams. Izraelis – viena pirmaujančių pasaulio…

„Orlen Lietuva“ : derybų svarba su AB „Lietuvos geležinkeliai“

www.verslaspolitika.lt Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitikime su Lenkijos Vyriausybės Ministrų Tarybos Pirmininko kanceliarijos valstybės sekretoriumi Piotru Naimskiu ir Energetikos ministerijos valstybės vicesekretoriumi Michalu Kurtyka bei „PKN Orlen“ prezidentu Vojciechu Jasinskiu ir „Orlen Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ireneuszu Fanfara aptarė Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ planus, bendradarbiavimą energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Lietuva suinteresuota, jog „Orlen…

Lietuvos pieno gamintojams – 13,3 mln. eurų

www.verslaspolitika.lt Europos ir Azijos viršūnių forume (ASEM) Mongolijoje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko ir su Europos Komisijos (EK) pirmininku Žanu Klodu Junkeriu. Po šio pokalbio paaiškėjo, kad EK planuoja skirti papildomą paramą Lietuvos pieno gamintojams – 13,3 mln. eurų. „Su EK pirmininku kalbėjome ir sutarėme, kad Lietuvos pieno sektoriui šiuo metu reikalinga išskirtinė parama….

LPK prezidentas: „Kodėl Lietuvai buvo patogi Rusijos rinka“?

2016-07-14 Po neplanuotų geopolitinių pasikeitimų kaimyninėse rinkose eksportuojančios Lietuvos įmonės gana sklandžiai pakeitė eksporto kryptis ir stabilizavo padėtį, praradimus pakeisdamos naujose rinkose išaugusiais pardavimų rodikliais. Ko išmoko Lietuvos verslas ir kokią pamoką apie ateities darbo rinką gavo darbuotojai – apie tai su į Lietuvą grįžusiais pasaulio lietuviais kalbėjosi Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas….

Ar užsieniečių įdarbinimas atitiks ir valstybės, ir verslo interesus?

2016-07-13 Sei­mas pa­leng­vi­no są­ly­gas tre­čių­jų ša­lių pi­lie­čiams gau­ti lei­di­mą gy­ven­ti ir įsi­dar­bin­ti Lie­tu­vo­je. Už už­sie­nie­čių tei­si­nės pa­dė­ties įsta­ty­mo pa­kei­ti­mus bal­sa­vo 72 Sei­mo na­riai, ke­tu­ri bu­vo prieš, 24 su­si­lai­kė. Nu­ma­ty­ta, kad gy­ven­ti Lie­tu­vo­je no­rin­tys už­sie­nie­čiai sa­vo dar­buo­to­jams mo­kė­tų ne ma­žes­nį nei du vi­du­ti­niai dar­bo už­mo­kes­čiai at­ly­gi­ni­mą. Iš įsta­ty­mo iš­brauk­ta prieš dve­jus me­tus įves­ta prie­vo­lė įdar­bin­ti tris…

Asociacijos kritika ir valstybės institucijoms, ir Europos Komisijai

UAB „Šeduvos malūnas“ vyko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos narių XXIV-asis suvažiavimas. Šiuo metu Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) turi 218 narių, iš jų – 126 žemės ūkio bendrovės, 34 akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės, 8 kooperatinės bendrovės ir 50 ūkininkų .Vidutinis asociacijos nario deklaruotas plotas – apie 1 000 ha. Asociacijos nariams priklauso daugiau kaip 70 proc. juridinių asmenų deklaruoto žemės ploto bei apie 2/3 galvijų.

Už tausią augalų apsaugą

Tausus augalų apsaugos produktų naudojimas rūpi visoms ES narėms, todėl visų ES valstybių narių atstovai pritarė Mažos rizikos produktų gausinimo ir integruotos kenkėjų kontrolės spartinimo įgyvendinimo planui Liuksemburge vykusiame Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje.

Vilniaus aplinkkelio projektui – solidūs įvertinimai

Lietuva – viena pirmųjų Europos Sąjungoje,sulaukusi teigiamų tarptautinių nepriklausomų ekspertų išvadų, Europos Komisijai vertinti pateikė didelės apimties Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo projektą.
Numatyta bendra transeuropinio tinklo jungties – Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo darbų vertė – 94,5 mln. eurų. Iš ES fondų šiam projektui tikimasi daugiau nei 80 mln. eurų investicijų.

Su Nyderlandų ekonomikos ministru – apie energetiką

Nyderlanduose besilankantis energetikos ministras Rokas Masiulis birželio 28 d. susitiko su šios šalies ekonomikos ministru Henku Kampu. Abiejų šalių ministrai aptarė ES energetinius klausimus, bendradarbiavimą SGD bei biomasės sektoriuose. R. Masiulis taip pat pristatė rengiamą nacionalinę energetikos strategiją.

Apie investicijas į mokslinius tyrimus

Statistikos departamento duomenimis, privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) šiuo metu Lietuvoje sudaro tik 0,24 proc. BVP, kai ES vidurkis – 1,29 proc. BVP.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko teigimu, ši statistika neatspindi realios situacijos,
daugelis įmonių nedeklaruoja savo inovatyvios veiklos.

Liepą – papildoma ES parama pieno sektoriui

Liepos mėnesio Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje komisaras Filas Hoganas ketina pateikti paramos priemonių rinkoms paketą, prieš tai įvertinęs valstybių narių nuomones.

Lietuvą ir Kiniją sieja oro transporto tikslai

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, susitikęs su Lietuvoje viešinčia Kinijos Henanio provincijos vicegubernatoriaus Zhao Jiancai delegacija, pabrėžė Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo plėtros svarbą abiems valstybėms. Susitikimo metu aptarta tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir Kinijos galimybė.

Latvijos kooperatyvas neturi teisės rizikuoti

Kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – situacija žemės ūkio ir maisto sektoriuje yra labai panaši. Atėjus sunkmečiui, visos jos siekia palaikyti savo žemdirbius, skatina kooperaciją, ypač remia pieno sektorių.
Žemės ūkio viceministro Sauliaus Cironkos vadovaujama Žemės ūkio ministerijos specialistų, jai pavaldžių institucijų vadovų ir Seimo Kaimo reikalų komiteto narių delegacija apžiūrėjo grūdų kooperatyvą ir pienininkystės ūkį Latvijoje, Estijos Veru apskrities pienininkystės ir daržovių, kiaulininkystės ūkius, taip pat susitiko su Latvijos žemės ūkio ministerijos atstovais, Estijos Parlamento Kaimo reikalų komiteto nariais.

Verslo forumas – su Kinijos atstovais

Žemės ūkio ministerijoje vyko verslo bendradarbiavimo skatinimo tarp Kinijos Šondongo provincijos ir Lietuvos seminaras, kuriame dalyvavo Šondongo provincijos vicegubernatoriaus Zhao Runtian vadovaujama oficiali ir verslo delegacija, LR žemės ūkio ministerijos, jos pavaldžių institucijų, Aleksandro Stulginskio universiteto ir žemės ūkio sektoriaus įmonių atstovai.

Bendros ES vidaus rinkos principai ne visada veikia

Vieninga ES vidaus rinka, aplinkosaugos reikalavimai ir pramonės skaitmeninimas – temos, kurias birželio 16 d. Lietuvos verslo atstovai aptarė su Elžbieta Bienkovska, už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažas bei vidutines įmones atsakinga Europos Komisijos nare.

Tarptautinėje konferencijoje – kelių transporto aktualijos

Organizacijai ECR pirmininkaujanti Lietuva birželio 16 d. sostinėje surengė tarptautinę konferenciją „Europos Komisijos ir ECR sinergija kuriant kelių transporto ateitį“.
Renginio tikslas – suburti žmones, kurie dalyvauja priimdami ir įgyvendindami sprendimus tarptautinių vežimų kelių transporto srityje, užmegzti ryšius ir sustiprinti bendradarbiavimą.

Energetika turi padėti pritraukti investicijas

Naujai parengtos Nacionalinės energetikos strategijos (NES) gairės aptartos kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos nariais.
Pramonininkai pasigenda atsakymų, kaip naujoji Nacionalinė energetikos strategija (NES) gali prisidėti pritraukiant investicijas, didinant Lietuvos konkurencingumą ir užtikrinant ne tik pramonės, bet visos šalies ekonomikos plėtrą.

Paskirstyti SGD terminalo metiniai pajėgumai

AB „Klaipėdos nafta“ valdomas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas naujais dujų metais turi du patikimus naudotojus: pajėgumus jau rezervavo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ bei UAB „Litgas“.

Lietuva derisi su JAV dėl produktų eksporto

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 10 d. Vyriausybės rūmuose priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio sekretoriaus pavaduotoją Michaelą Scuse‘ą, į Vilnių atvykusį aptarti bendradarbiavimo galimybių.
Vienas aktualiausių klausimų – Lietuvos bendrovių įsitvirtinimas JAV rinkoje.

Konsolidavimo procesas iriasi į priekį

2013 m. Ūkio ministerijos iniciatyva pradėtas priežiūros institucijų veiklos ir jų funkcijų konsolidavimo procesas. Jo tikslai – sukurti naują priežiūros institucijų modelį, panaikinti besidubliuojančias funkcijas, sumažinti perteklinę verslo priežiūrą ir didinti tai darančių darbuotojų kompetenciją.
Koks Ūkio ministerijos vaidmuo tame konsolidavimo procese, komentuoja ūkio ministras Evaldas Gustas.

SGD studijos: Klaipėdos ir Kroatijos universitetai sutarė bendradarbiauti

AB „Klaipėdos nafta“ tapo svarbaus įvykio liudininke, kai Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir vieno didžiausių Kroatijos universitetų – Rijekos – rektorius Pero Lučin pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis tarp šių institucijų ir vykdys glaudų bendradarbiavimą skatinant SGD studijų plėtrą bei mainus Lietuvoje.

Planuose – kuro kolonėlių mažiesiems laivams tinklas

Susisiekimo ministerija ėmėsi iniciatyvos spręsti motorinių ir burinių laivų aprūpinimo degalais problemą.
Sutarta, kad kuro kolonėlių įrengimo problema turėtų būti išspręsta bendromis savivaldybių ir verslo pastangomis.

Seimo rūmų parlamento galerijoje – Klaipėdos uosto direkcijos paroda

2016 metais VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mini 25-erių metų veiklos jubiliejų. Uosto direkcijos veiklą ir uostą pristatanti paroda „Uosto direkcijai – 25: vakar, šiandien, rytoj“ iš Vyriausybės rūmų birželio 7 d. persikėlė į Seimą. Paroda LR Seimo rūmuose eksponuojama iki birželio 13 d.
Toliau Klaipėdos uosto paroda persikels į LR susisiekimo ministeriją, šalies bibliotekas, mokslo ir švietimo įstaigas. Parodoje eksponuojami plakatai paprastai ir suprantamai iliustruoja per ketvirtį amžiaus nuveiktus darbus, plėtros mastą, uosto pokyčius ir didelius lūkesčius ateičiai.

Batumyje – apie Europos regiono ekonomikos žalinimą

Birželio 8 d. Batumyje, Gruzijoje, prasidėjo Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos (JTEEK) 8-oji ministrų konferencija „Aplinka Europai“ . Joje dalyvaujantys aplinkos ministrai, tarp jų ir mūsų ministras Kęstutis Trečiokas, aptaria, kaip skatinti ekonomikos žalinimą ir gerinti oro kokybę Europos regione.

Lietuvos įmonių produkcija pristatoma Kinijoje

Birželio 7–9 dienomis Kinijos Ningbo mieste Lietuvos gėrimų, žemės ūkio ir kosmetikos pramonės įmonių atstovai pristato savo produkciją.
Lietuvos verslo įmonių atstovai išvyko į Kiniją kartu su ūkio viceministre R. Noreikiene, kuri dalyvaus Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-ojoje metinėje konferencijoje. Įmonės iš Lietuvos turės galimybę užmegzti naudingus ryšius ne tik su Kinijos, bet ir su Centrinės ir Rytų Europos verslo atstovais.

Siūloma įpareigoti savivaldybes tvarkyti sodininkų bendrijų kelius

Seimas svarstys Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio papildymo projektą, kuriuo siūloma išplėsti savarankiškąsias savivaldybių funkcijas, įpareigojant jas prižiūrėti, taisyti, tiesti sodininkų bendrijų kelius ir gatves, organizuoti jose saugų eismą.
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto rengimą paskatino praktinės problemos, su kuriomis susiduriama norint perduoti savivaldybėms sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypus, naudojamus keliams (gatvėms) eksploatuoti ar tiesti.

Jautienos eksportas į Iraną – tik akių dūmimas?

Balandžio viduryje pranešta, kad viena didžiausių mūsų šalies mėsos produktų gamintojų – „Agaras“ – galės eksportuoti į Iraną iškaulintą jautieną vakuuminėse pakuotėse.
Tai pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri tarsi gavo informaciją iš Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos. Tuo tarpu praėjusį penktadienį kalbintas vienas iš „Agaro“ vadovų Petras Vainoras paneigė šią informaciją, tiesa, jis pripažino, kad sulaukė skambučio iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, tačiau sakė, kad vežti jautieną į Iraną neapsimoka dėl paprasčiausios priežasties – mažos supirkimo kainos.

Pasaulio biomasės energetikos asociacijai vadovaus Remigijus Lapinskas

Stambule gegužės 28 d. vykusi Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (WBA) Generalinė asamblėja savo naujuoju prezidentu išrinko žinomą Lietuvoje žaliosios energetikos atstovą Remigijų Lapinską, ilgus metus vadovavusį Lietuvos biomasės energetikos asociacijai ,,Litbioma“. Jis pakeis iki tol prezidento pareigas ėjusį austrą Dr. Heinz Kopetz.

Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui

Birželio 2 d. Seimas pritarė valstybės įmonės ,,Lietuvos oro uostai“ valdomų trijų oro uostų koncesijos įstatymo projektui.
Šį projektą, numatantį oro vartų valdymą patikėti tarptautinę patirtį turinčiam operatoriui, pateikė Susisiekimo ministerija.

Top