Jūs esate
Pagrindinis > Verslas

Lietuvą ir Kiniją sieja oro transporto tikslai

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, susitikęs su Lietuvoje viešinčia Kinijos Henanio provincijos vicegubernatoriaus Zhao Jiancai delegacija, pabrėžė Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo plėtros svarbą abiems valstybėms. Susitikimo metu aptarta tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir Kinijos galimybė.

Latvijos kooperatyvas neturi teisės rizikuoti

Kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – situacija žemės ūkio ir maisto sektoriuje yra labai panaši. Atėjus sunkmečiui, visos jos siekia palaikyti savo žemdirbius, skatina kooperaciją, ypač remia pieno sektorių.
Žemės ūkio viceministro Sauliaus Cironkos vadovaujama Žemės ūkio ministerijos specialistų, jai pavaldžių institucijų vadovų ir Seimo Kaimo reikalų komiteto narių delegacija apžiūrėjo grūdų kooperatyvą ir pienininkystės ūkį Latvijoje, Estijos Veru apskrities pienininkystės ir daržovių, kiaulininkystės ūkius, taip pat susitiko su Latvijos žemės ūkio ministerijos atstovais, Estijos Parlamento Kaimo reikalų komiteto nariais.

Verslo forumas – su Kinijos atstovais

Žemės ūkio ministerijoje vyko verslo bendradarbiavimo skatinimo tarp Kinijos Šondongo provincijos ir Lietuvos seminaras, kuriame dalyvavo Šondongo provincijos vicegubernatoriaus Zhao Runtian vadovaujama oficiali ir verslo delegacija, LR žemės ūkio ministerijos, jos pavaldžių institucijų, Aleksandro Stulginskio universiteto ir žemės ūkio sektoriaus įmonių atstovai.

Bendros ES vidaus rinkos principai ne visada veikia

Vieninga ES vidaus rinka, aplinkosaugos reikalavimai ir pramonės skaitmeninimas – temos, kurias birželio 16 d. Lietuvos verslo atstovai aptarė su Elžbieta Bienkovska, už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažas bei vidutines įmones atsakinga Europos Komisijos nare.

Tarptautinėje konferencijoje – kelių transporto aktualijos

Organizacijai ECR pirmininkaujanti Lietuva birželio 16 d. sostinėje surengė tarptautinę konferenciją „Europos Komisijos ir ECR sinergija kuriant kelių transporto ateitį“.
Renginio tikslas – suburti žmones, kurie dalyvauja priimdami ir įgyvendindami sprendimus tarptautinių vežimų kelių transporto srityje, užmegzti ryšius ir sustiprinti bendradarbiavimą.

Energetika turi padėti pritraukti investicijas

Naujai parengtos Nacionalinės energetikos strategijos (NES) gairės aptartos kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos nariais.
Pramonininkai pasigenda atsakymų, kaip naujoji Nacionalinė energetikos strategija (NES) gali prisidėti pritraukiant investicijas, didinant Lietuvos konkurencingumą ir užtikrinant ne tik pramonės, bet visos šalies ekonomikos plėtrą.

Paskirstyti SGD terminalo metiniai pajėgumai

AB „Klaipėdos nafta“ valdomas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas naujais dujų metais turi du patikimus naudotojus: pajėgumus jau rezervavo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ bei UAB „Litgas“.

Lietuva derisi su JAV dėl produktų eksporto

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 10 d. Vyriausybės rūmuose priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio sekretoriaus pavaduotoją Michaelą Scuse‘ą, į Vilnių atvykusį aptarti bendradarbiavimo galimybių.
Vienas aktualiausių klausimų – Lietuvos bendrovių įsitvirtinimas JAV rinkoje.

Konsolidavimo procesas iriasi į priekį

2013 m. Ūkio ministerijos iniciatyva pradėtas priežiūros institucijų veiklos ir jų funkcijų konsolidavimo procesas. Jo tikslai – sukurti naują priežiūros institucijų modelį, panaikinti besidubliuojančias funkcijas, sumažinti perteklinę verslo priežiūrą ir didinti tai darančių darbuotojų kompetenciją.
Koks Ūkio ministerijos vaidmuo tame konsolidavimo procese, komentuoja ūkio ministras Evaldas Gustas.

SGD studijos: Klaipėdos ir Kroatijos universitetai sutarė bendradarbiauti

AB „Klaipėdos nafta“ tapo svarbaus įvykio liudininke, kai Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir vieno didžiausių Kroatijos universitetų – Rijekos – rektorius Pero Lučin pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis tarp šių institucijų ir vykdys glaudų bendradarbiavimą skatinant SGD studijų plėtrą bei mainus Lietuvoje.

Planuose – kuro kolonėlių mažiesiems laivams tinklas

Susisiekimo ministerija ėmėsi iniciatyvos spręsti motorinių ir burinių laivų aprūpinimo degalais problemą.
Sutarta, kad kuro kolonėlių įrengimo problema turėtų būti išspręsta bendromis savivaldybių ir verslo pastangomis.

Seimo rūmų parlamento galerijoje – Klaipėdos uosto direkcijos paroda

2016 metais VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mini 25-erių metų veiklos jubiliejų. Uosto direkcijos veiklą ir uostą pristatanti paroda „Uosto direkcijai – 25: vakar, šiandien, rytoj“ iš Vyriausybės rūmų birželio 7 d. persikėlė į Seimą. Paroda LR Seimo rūmuose eksponuojama iki birželio 13 d.
Toliau Klaipėdos uosto paroda persikels į LR susisiekimo ministeriją, šalies bibliotekas, mokslo ir švietimo įstaigas. Parodoje eksponuojami plakatai paprastai ir suprantamai iliustruoja per ketvirtį amžiaus nuveiktus darbus, plėtros mastą, uosto pokyčius ir didelius lūkesčius ateičiai.

Batumyje – apie Europos regiono ekonomikos žalinimą

Birželio 8 d. Batumyje, Gruzijoje, prasidėjo Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos (JTEEK) 8-oji ministrų konferencija „Aplinka Europai“ . Joje dalyvaujantys aplinkos ministrai, tarp jų ir mūsų ministras Kęstutis Trečiokas, aptaria, kaip skatinti ekonomikos žalinimą ir gerinti oro kokybę Europos regione.

Lietuvos įmonių produkcija pristatoma Kinijoje

Birželio 7–9 dienomis Kinijos Ningbo mieste Lietuvos gėrimų, žemės ūkio ir kosmetikos pramonės įmonių atstovai pristato savo produkciją.
Lietuvos verslo įmonių atstovai išvyko į Kiniją kartu su ūkio viceministre R. Noreikiene, kuri dalyvaus Kinijos ir Centrinės ir Rytų Europos valstybių ekonomikos ministrų 2-ojoje metinėje konferencijoje. Įmonės iš Lietuvos turės galimybę užmegzti naudingus ryšius ne tik su Kinijos, bet ir su Centrinės ir Rytų Europos verslo atstovais.

Siūloma įpareigoti savivaldybes tvarkyti sodininkų bendrijų kelius

Seimas svarstys Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio papildymo projektą, kuriuo siūloma išplėsti savarankiškąsias savivaldybių funkcijas, įpareigojant jas prižiūrėti, taisyti, tiesti sodininkų bendrijų kelius ir gatves, organizuoti jose saugų eismą.
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto rengimą paskatino praktinės problemos, su kuriomis susiduriama norint perduoti savivaldybėms sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypus, naudojamus keliams (gatvėms) eksploatuoti ar tiesti.

Jautienos eksportas į Iraną – tik akių dūmimas?

Balandžio viduryje pranešta, kad viena didžiausių mūsų šalies mėsos produktų gamintojų – „Agaras“ – galės eksportuoti į Iraną iškaulintą jautieną vakuuminėse pakuotėse.
Tai pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri tarsi gavo informaciją iš Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos. Tuo tarpu praėjusį penktadienį kalbintas vienas iš „Agaro“ vadovų Petras Vainoras paneigė šią informaciją, tiesa, jis pripažino, kad sulaukė skambučio iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, tačiau sakė, kad vežti jautieną į Iraną neapsimoka dėl paprasčiausios priežasties – mažos supirkimo kainos.

Pasaulio biomasės energetikos asociacijai vadovaus Remigijus Lapinskas

Stambule gegužės 28 d. vykusi Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (WBA) Generalinė asamblėja savo naujuoju prezidentu išrinko žinomą Lietuvoje žaliosios energetikos atstovą Remigijų Lapinską, ilgus metus vadovavusį Lietuvos biomasės energetikos asociacijai ,,Litbioma“. Jis pakeis iki tol prezidento pareigas ėjusį austrą Dr. Heinz Kopetz.

Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui

Birželio 2 d. Seimas pritarė valstybės įmonės ,,Lietuvos oro uostai“ valdomų trijų oro uostų koncesijos įstatymo projektui.
Šį projektą, numatantį oro vartų valdymą patikėti tarptautinę patirtį turinčiam operatoriui, pateikė Susisiekimo ministerija.

Energetikos gaires pristatė tarptautinei auditorijai

Energetikos ministras Rokas Masiulis birželio 1 d. Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos strategijų konferencijoje pristatė Nacionalinės energetikos strategijos (NES) gaires tarptautinei auditorijai.
Apie savo kuriamą Nacionalinę energetikos strategiją turime kalbėtis ir su kaimynais.

Ūkio ministerija – apie verslą ir parodas

Siekdama padėti išlaikyti turimas eksporto pozicijas užsienio rinkose ir skverbtis į naujas rinkas bei skatinti eksporto plėtrą, Ūkio ministerija pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ įmonėms paskirstys 6,5 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų dalyvauti tarptautinėse parodose.
O birželio 2 d. Paluknio aerodrome organizuojama bepiločių orlaivių konferencija ir jų paroda.

Baltijos šalių elektros sistemos ruošiasi dirbti savarankiškai

2018-aisiais trijų Baltijos šalių elektros energetikos sistemos trumpam atsijungs nuo kitų valstybių ir bandys dirbti izoliuotai.
Izoliuoto darbo bandymas – vienas svarbiausių technologinių žingsnių ruošiantis Baltijos šalių sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais.
Bandymo metu trys Baltijos šalys trumpam apribos visus ryšius su kaimynėmis – Rusija, Baltarusija, Suomija, Švedija ir Lenkija. Elektros poreikį Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje užtikrins tik šiose valstybėse esantys elektros gamybos šaltiniai.

Oro tarša Vingio parko pakraštyje padidės?

Vilniaus miesto savivaldybės salėje vyksiantis viešas susitikimas su visuomene dėl tarp parodų rūmų „Litexpo“ ir šalia esančio Vingio parko planuojamo statyti tilto poveikio aplinkai vertinimo jau kelia pasipiktinimą ir abejones dėl planuojamo projekto.
Rekreacinėse, žaliosiose zonose neturi būti skatinamas aktyvus transporto eismas.

Tarėsi, kaip gerinti smulkiojo ir vidutiniojo verslo sąlygas

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, gegužės 30 d. susitikęs su Lietuvos smulkiojo ir vidutiniojo verslo tarybos atstovais, išklausė pasiūlymus dėl jau priimtų ir dar planuojamų priimti teisės aktų, taip pat Seimo narių inicijuotų projektų, diskutavo, kaip būtų galima toliau gerinti šio sektoriaus verslo sąlygas.

Lietuva ir Baltarusija: ekonominiai ryšiai stiprėja

XII Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumo metu Lydoje abiejų šalių valstybinių institucijų ir verslo atstovai ieškojo naujų būdų sustiprinti bendradarbiavimą transporto, turizmo ir žemės ūkio srityse.
Lietuvos ekonominiai ryšiai su Baltarusija stiprėja: per pastaruosius 5 metus prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos išaugo penktadaliu, ženkliai didėjo Baltarusijos krovinių apyvarta Klaipėdos uoste, turistai iš Baltarusijos užėmė antrą vietą pagal atvykstančių į Lietuvą turistų skaičių.

R. Paksas: ,,ES prisižaidė, panakinusi kvotas pieno gamybai“

,,Perdirbėjų diktuojamos supirkimo kainos netelpa sveiko proto ribose. Už litrą pieno šiandien mokama 19 euro centų. Per mėnesį supirkimo kaina sumažėjo beveik 7 procentais. Žmonės manęs susitikimuose klausia: ar neatsitiks taip, kad greitai mūsų anūkai karves matys nebe pievose, bet tik nuotraukose?“ – diskusijoje apie krizei pieno sektoriuje įveikti skirtas priemones sakė Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Klaipėdos uosto raida – parodoje Vyriausybėje

Šiemet Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija mini 25 metų veiklos jubiliejų. Įmonės ir uosto veiklą pristatantys renginiai vykta ne tik Klaipėdoje, bet ir keliauja į Vilnių – LR Vyriausybėje atidaryta paroda „Uosto direkcijai 25: vakar, šiandien, rytoj“.

Užterštos teritorijos – inventorizuotos

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) inventorizavo užterštas teritorijas visoje šalyje. Per septynerius metus detaliai ištirta 100 užterštų teritorijų ir preliminariai – 250.
Daugiausia potencialių taršos židinių – 388 – yra Vilniuje.

Bendradarbiavimas su Honkongu įgauna pagreitį

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, gegužės 25 dieną susitikęs su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregory So, aptarė prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir bendradarbiavimą turizmo srityje bei pasiūlė aktyviau megzti ryšius gyvybės mokslų srityje.

Asociacija stiprina kovą už žemės ūkio bendrovių interesus

Birželio 30 dieną sukaks 24 metai, kai buvo įsteigta Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija. Liepos 1 d. numatytas 24-asis šios organizacijos narių atstovų suvažiavimas. Šis suvažiavimas – ataskaitinis rinkiminis.
Beveik du dešimtmečius asociacijai vadovaujančio jos prezidento Jeronimo Kraujelio ,,Verslas ir politika“ teiravosi, kodėl, nesulaukus gruodžio mėnesio, paankstintas šio suvažiavimo laikas. Kokias žemės ūkio bendrovių problemas gvildena ir kokiais rūpesčiais gyvena asociacija?
Akivaizdžios problemos – užsitęsęs pajamų mažėjimas, pieno krizė, ES ir Lietuvos struktūrų neįgalumas, priešiškumas bendrovėms ir kitiems stambesniems ūkiams, naudingiems žmonėms ir valstybei.

,,Regitra“: priverstinis transporto priemonės išregistravimas savo tikslą pasiekė

Siekdama turėti patikimus duomenis apie šalies kelių transporto priemonių parką, valstybė yra įpareigojusi „Regitrą“ tvarkyti Kelių transporto priemonių registrą.
Reaguodama į klientų nusiskundimus „Regitra“ analizavo, kokį poveikį turėjo 2014 m. Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme įmonei nustatyta prievolė priverstinai išregistruoti visas transporto priemones, kurios per 180 dienų neatliko privalomosios techninės apžiūros arba per minėtą laikotarpį nebuvo apdraustos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

,,Kinija + 16″: transporto ministrai Rygoje

Gegužės 16–17 d. Rygoje vyksta pirmasis oficialus Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių „Kinija+16“ transporto ministrų susitikimas, kurio tikslas – stiprinti šalių bendradarbiavimą ir gerinti transporto jungtis tarp Rytų ir Vakarų. Lietuvos delegacijai susitikime vadovauja susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Vienas pagrindinių Lietuvos transporto strategijos tikslų – tapti svarbia Kinijos ir Europos jungtimi bei patikima Kinijos Šilko kelio ekonominio bendradarbiavimo partnere.

Tradicinėje pramonėje vietą randa pažangiausios technologijos

Gegužės 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė įmonėje „Vilniaus duona“, kurioje atidarė moderniausią kepyklą Baltijos šalyse.
Beveik 11 tūkst. kvadratinių metrų užimančioje kepykloje, kurios įrengimas kainavo beveik 10 mln. eurų, dirbs 142 darbuotojai.

Pradedamos viešos diskusijos dėl Lietuvos energetikos ateities

Ggegužės 12 d. Energetikos ministerijoje Lietuvos energetikos institutas pristatė Nacionalinės energetikos strategijos (NES) gaires ir svarbiausius klausimus, kurie bus viešai aptariami ruošiant naujos NES projektą.
Per artimiausius porą mėnesių NES gairės bus aptariamos su mokslo bendruomene, energetikos ekspertais ir profesionalais, politikais, pramonininkais, gyventojais ir kitomis suinteresuotomis grupėmis. Po šių diskusijų, išklausius skirtingas pozicijas, bus parengtas galutinis NES projektas.

Top