Jūs esate
Pagrindinis > Politika

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, partija „Tvarka ir teisingumas“ patvirtino kandidatus į Seimą

www.verslaspolitika.lt Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) šiandien patvirtino kandidatus į Seimą vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardose. Partijos sąrašą rinkimuose ves buvęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, toliau sąraše rikiuojasi Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė, Eugenijus Jovaiša ir Aurelijus Veryga. „Mes pasakėme, su kuo tikrai nedalyvausime koalicijose – t.y. Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas”. Kalbant apie…

Premjeras išeina kasmetinių atostogų

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius liepos 25 – rugpjūčio 9 dienomis atostogaus. Atostogaujantį premjerą liepos 25 – rugpjūčio 7 dienomis pavaduos ūkio ministras Evaldas Gustas, o rugpjūčio 8–9 d. – finansų ministrė Rasa Budbergytė. Premjeras prieš atostogas dar spėjo aplankyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinę, susipažinti su jos veikla ir darbo rezultatais, aptarti 2020…

Lietuva ir Kroatija vienodai vertina iššūkius Europos saugumui

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, liepos 21 d., susitiko su į Lietuvą oficialaus vizito atvykusia Kroatijos Prezidente Kolinda Grabar-Kitarovič. Prezidentės teigimu, Lietuvą ir Kroatiją sieja tvirti bei draugiški ryšiai. Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių pripažinusių Kroatijos nepriklausomybę prieš 25 metus, o mūsų šaliai pirmininkaujant ES tarybai Kroatija tapo Europos Sąjungos nare. Šiandien abi valstybes…

Teismas atmetė premjero ieškinį konservatorei A. Bilotaitei dėl garbės ir orumo įžeidimo

www.verslaspolitika.lt Į teismą Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kreipėsi šių metų vasarį po A. Bilotaitės kalbų apie premjero žento Evaldo Vaitasiaus verslą, kurį politikė  įvertino kaip korupcijos valdžioje apraiškas. „Demokratinėje valstybėje tai nėra normalu“ – teigė teisme birželio pabaigoje  Seimo narė Agnė Bilotaitė. Jos nuomone,  įsižeidęs premjeras nori ją įbauginti. Premjeras teismui skundėsi dėl A. Bilotaitės…

Reikalinga ne kabinetinė, o aktyvi diplomatija

Pasaulyje tęsiantis politiniams ir kariniams neramumams, kylant vis naujoms terorizmo grėsmėms, krizinių situacijų metu, kiekvienas užsienyje esantis Lietuvos žmogus diplomatinę pagalbą turi gauti operatyviai, kokybiškai ir laiku. Dėmesingumas savo piliečiams turi tapti neatsiejama ambasadų darbo dalimi. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo kasmetiniame Lietuvos ambasadorių susitikime, kuriame aptarė pagrindinius uždavinius užsienio valstybėse reziduojantiems mūsų šalies…

Vienas svarbiausių rinkimų etapų – pareiškinių dokumentų teikimas

Seimo rinkimai 2016 Partija, kelianti kandidatus, ar asmuo, nusprendęs išsikelti kandidatu, ir užsiregistravę savarankiškais politinės kampanijos dalyviais nuo š. m. liepos 16 d. gali teikti pareiškinius dokumentus. Pareiškiniai dokumentai pildomi portale www.rinkejopuslapis.lt. Partijos įgaliotas atstovas prisijungęs prie portalo, pirmiausia turi užpildyti vienmandatės rinkimų apygardos kandidatų sąrašą. Tik pilnai užpildžius šį sąrašą, galima pildyti daugiamandatės rinkimų…

Konservatorių kandidatus į Seimą reitingavo visi partijos nariai

www.verslaspolitika.lt Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Tarybos posėdžio metu patvirtintas partijos kandidatų 2016 m. Seimo rinkimuose sąrašas. Kandidatų sąrašą reitingavo visi partijos nariai. Kiekvienas partijos narys balsuodamas galėjo pasirinkti po 30 kandidatų iš 189. Nereitinguojamos tik pirmosios dvi vietos: pirmasis sąraše – partijos pirmininkas G. Landsbergis, antroji vieta atiteko partijos pirmininko pavaduotojai Irenai Degutienei….

Kaip jie kalbės po Seimo rinkimų?

Gintautas KNIUKŠTA Prieš keletą savaičių socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas birželio 23-ąją vykęs Šakių rajono tarybos posėdis, kurio metu meras J. Bertašius nerinko žodžių, keiksmažodžiai liejosi vienas po kito:„Aš tai bl*t susilaikau na**ui, – ir nužvelgęs balsuojančius atsiduso, – deb*laaai“… Tuomet meras ir vienas iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių J….

Nerimas dėl situacijos Turkijoje

www.VerslasPolitika.lt inf. Naktį iš penktadienio į šeštadienį grupė Turkijos kariškių bandė įvykdyti karinį perversmą.Turkijos parlamentas po neįvykusio perversmo renkasi į neeilinį posėdį. Žuvusiųjų skaičius išaugo iki 90, sužeista – 1 154 žmonės, suimta 1 563 sukilėliai. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienio naktį išsakė nerimą dėl situacijos Turkijoje, kur kariškiai paskelbė apie valdžios perėmimą….

Lietuvos socialdemokratų partija išlieka populiariausia partija

2016-07-13 Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, naujienų portalo DELFI užsakymu, 2016 metų birželio 21-29 dienomis atliko visuomenės nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Už socialdemokratus balsuotų 16,8 proc. apklaustų respondentų. Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija yra populiariausia šalyje nuo praėjusių rinkimų. Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje,…

Slovakijos pirmininkavimo ES Tarybai metu – Lietuvai svarbūs klausimai

2016-07-12 Nuo šių metų liepos 1 d. ir iki gruodžio pabaigos Slovakijai iš Nyderlandų perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, prioritetuose ir darbotvarkėje bus keliamos Lietuvai itin aktualios temos. Slovakijos keliami prioritetai yra svarbūs mūsų šaliai, ypač Energetikos sąjungos kūrimas, atsižvelgiant į klimato kaitos faktorių, ekonomikos stiprinimas, naikinant barjerus tarp ES šalių, pavyzdžiui, tokiose srityse kaip…

Svarbi Ukrainos ir Europos pergalė

2016-07-12 Su Ukrainos Aukščiausiosios Rados nare Nadija Savčenko Vilniuje susitikęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad jos išlaisvinimas – svarbi Ukrainos ir Europos pergalė, tačiau reikia tęsti darbą, kad būtų užkirstas kelias naujų žūčių ir belaisvių atsiradimui – siekti, kad rytų Ukrainoje įsivyrautų taika. Lietuva, drauge su kitomis Vakarų valstybėmis, aktyviai veikė siekdama N….

Mokslo ir inovacijų politikos gairės – Seimui

Birželio 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės pateiktos Seimui. Tai pirmas žingsnis siekiant užtikrinti greitesnį ekonomikos augimą bei šalies konkurencingumą.

Apie Lietuvos saugumą – Vašingtone

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 29 dieną Vašingtone susitiko su JAV Senato gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu, Demokratų partijos Senate vadovo pavaduotoju Richardu Durbinu, Senato Gynybos komiteto Aviacijos ir sausumos pajėgų (Airland) pakomitečio pirmininku Tomu Cottonu, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Richardu Stengeliu.
Susitikimuose aptarti Lietuvos ir viso regiono saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rusijos propaganda, pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, referendumo Jungtinėje Karalystėje rezultatai ir transatlantinės partnerystės stiprinimo svarba.

Lietuviams – galimybė išsikelti iš nesaugių Ukrainos teritorijų

Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimą į Lietuvą ir valstybės paramą jų integracijai.

Europos saugumui – ES ir NATO vadovų dėmesys

Birželio 28 d. Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos šalių vadovai susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptarė, kaip stiprinti ES bendradarbiavimą su NATO.
EVT posėdyje taip pat pristatyta ES globalios bei saugumo politikos strategija ir aptartas Minsko susitarimų įgyvendinimas.

Saitus su Izraelio mokslininkais stiprina pažangos ženklai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 28 d. susitiko su Izraelio Tiksliųjų ir humanitarinių mokslų akademijos prezidente profesore Nili Cohen.
Susitikimo metu premjeras profesorei pristatė Lietuvos pažangą mokslo ir inovacijų srityse ir pakvietė Izraelio mokslo bendruomenę bendradarbiauti naudojantis mūsų šalies mokslo slėniais.

Prezidentė – Europos Vadovų Taryboje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje birželio 28–29 dienomis dalyvauja Europos Vadovų Taryboje.
Jungtinės Karalystės žmonėms nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, vadovai aptars šios šalies ir ES santykių ateitį. Šalių vadovai taip pat susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptars ES bei NATO bendradarbiavimą.

Europos Sąjungos ateitis – vienybėje

Birželio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje akredituotais ES valstybių ambasadoriais.
Tai tradicinis susitikimas, kuriame šalies vadovė su ES partnerių valstybių atstovais aptarė svarbiausius Europos Sąjungos klausimus, pasirengimą Briuselyje birželio 28 d. įvyksiančiai Europos vadovų Tarybai, ES ir NATO santykius, tolesnes priemones migracijos krizei įveikti.

Įstatymui siūlo ,,nepatogią“ korekciją

Seimo narys Petras Gražulis neseniai pasiūlė įteisinti reikalavimą, kad visi kandidatai į Seimo narius būtų tikrinami poligrafu (melo detektoriumi). Šitaip jis siūlo taisyti Seimo rinkimų įstatymą.

Vien analizuoti švietimo situaciją neužtenka

Globalizacija, blogėjanti demografinė padėtis ir spartūs technologiniai pokyčiai piešia vis liūdnesnę Lietuvos švietimo sistemos ateitį. Taip manantis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pabrėžia, kad į XXI amžiaus iššūkius reikia reaguoti labai greitai, o ne matant konkrečias problemas ištisus metus nesiimti jų spręsti ir tik atlikti naujas analizes.

Tęsiamas Lietuvos ir Danijos karinis bendradarbiavimas

Birželio 21 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rukloje (Jonavos raj.) susitikęs su Danijos gynybos ministru Peteriu Christensenu (Peter Christensen), pabrėžė Lietuvos ir Danijos glaudaus bendradarbiavimo tęstinumą.

,,Žalesnė“ valstybės politika

Ką daryti, kad mūsų aplinka būtų švaresnė, saugesnė, darnesnė? Apie aktualias šalies aplinkosaugos problemas ir iniciatyvas, jų tarptautinį kontekstą www.verslaspolitika.lt teiravosi aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, akcentavusio ,,žalesnės“ valstybės politikos siekius.

L. Linkevičius – apie bevizį režimą Gruzijai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge. Susitikimo metu aptarti Arkties, Sahelio, Makedonijos, Artimųjų Rytų taikos proceso, bevizio režimo suteikimo Gruzijai klausimai.

Švedija – patikima Lietuvos prekybos partnerė

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis birželio 17 dieną Vilniuje susitiko su Švedijos Europos Sąjungos reikalų ir prekybos ministre Ann Linde ir aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo bei aktualius ES darbotvarkės ir užsienio prekybos klausimus.

Pirmoji teismo išvada: Raseinių meras priesaikos nesulaužė

Vvyriausiasis administracinis teismas pirmą kartą pateikė išvadą dėl mero priesaikos sulaužymo ir įgaliojimų nevykdymo.
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija, išnagrinėjusi Raseinių rajono savivaldybės tarybos prašymą pateikti išvadą, ar Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys – meras Algirdas Gricius – nevykdė jam įstatymuose nustatytų mero įgaliojimų atstovauti savivaldybei (savivaldybės tarybai) teisme, ginti (atstovauti) atstovaujamųjų interesus ir šiais veiksmais sulaužė priesaiką, nutarė, kad A. Gricius mero priesaikos nesulaužė ir teisės aktų nepažeidė.

Nesaugi Baltarusijos atominė elektrinė – visos Europos rūpestis

Birželio 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisare Elžbieta Bienkowska, atsakinga už vidaus rinką.
Komisarė aktyviai prisidėjo rengiant Europos Komisijos Komunikatą dėl ES šalių atsako hibridinėms grėsmėms. Jame viena iš grėsmių Europos saugumui nurodomi branduolinės saugos pažeidimai ES kaimynystėje.

Ką susitarė NATO gynybos ministrai

Birželio 14 d. Briuselyje, NATO gynybos ministrų susitikime, priimtas sprendimas dėl NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos įgyvendinimo, dislokuojant Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po tarptautinį bataliono grupės dydžio kovinį vienetą.

Prezidentė teikia Mokslo ir inovacijų politikos gaires

Birželio 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su verslo ir akademinės bendruomenės, Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijų, Seimo atstovais, aptarė mokslo ir inovacijų politiką šalyje.
Siekiant užtikrinti valstybės pažangą, ekonomikos augimą, veiksmingą švietimo sistemą, Prezidentės iniciatyva parengtos ir Seimo patvirtinimui siūlomos Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės.

Briuselyje – NATO gynybos ministrų susitikimas

Birželio 14–15 d. Briuselyje (Belgija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.
Tai bus vienas svarbiausių pasirengimo NATO vadovų susitikimui Varšuvoje liepos 8–9 d. etapų, kuriame tikimasi sutarti dėl konkrečių veiksmų, siekiant įgyvendinti ilgalaikę Aljanso adaptaciją.

Ką pasiūlytume išvykusiems, kad sugrįžtų?

Birželio 13 d. Vyriausybė pasitarime svarstė Vidaus reikalų ministerijos parengtą Lietuvos migracijos politikos gairių įgyvendinimo ir migracijos procesų stebėsenos ataskaitą, kurioje išanalizuotos pagrindinės institucijų 2015 m. vykdytos priemonės bei pasiekti rezultatai emigracijos, grįžtamosios migracijos, imigracijos, integracijos, prieglobsčio, kovos su neteisėta migracija ir kt. srityse.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė birželio 9 d. Seime skaitė metinį pranešimą, kuriame apžvelgė padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką. Tai buvo septintasis šalies vadovės metinis pranešimas.
Skaitytojams pateikiame šio Prezidentės metinio pranešimo tekstą.

Šeši dešimtmečiai – tiesos keliu

Birželio 10 dieną Europos Parlamento nariui, ,,Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkui Rolandui Paksui sukako 60 metų.
,,Džiaugiamės Jūsų darbais, įrodančiais, jog įsitikinusiam savo tiesa nėra pasaulyje tvirčiausių akmenų sienos, kuri galėtų atsilaikyti prieš jo valią ir mintį“, – sakoma ,,tvarkiečių“ frakcijos sveikinime Prezidentui Rolandui Paksui jubiliejinio – šešiasdešimtojo – gimtadienio proga.

Opozicija ieško ir randa valdančiųjų turto užsienyje

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją ir į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Darbo frakcijos seniūno Kęstučio Daukšio nuslėptos informacijos apie jo šeimos valdomą turtą.

Istorinis Lietuvos ir Lenkijos ministrų susitikimas

„Gruzija ir Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai Tomas Žilinskas ir Mariuszas Blaszczakas birželio 7 d. Varšuvoje aptarė aktualius Europos Sąjungos išorės sienos stiprinimo bei nelegalios migracijos ir kontrabandos prevencijos klausimus, taip pat – situaciją šalyse dėl karo pabėgėlių perkėlimo ir šalių apsisprendimą dėl bevizio režimo suteikimo Gruzijai ir Ukrainai.
Dvišalis Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrų susitikimas vyko po devynerių metų pertraukos.

Top