Jūs esate
Pagrindinis > Politika

Premjeras Čekijoje: Lietuva gali tapti prekybos vartais tarp Rytų ir Vakarų

Čekijoje su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius gegužės 23 dieną dalyvavo forume „Lietuvos transporto sprendimai Čekijos verslo įmonėms“. Renginio metu buvo pasirašytas AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Čekijos geležinkelio pervežimų kompanijos „ČD Cargo“ bendradarbiavimo susitarimas.
„Lietuva džiaugiasi ilgamete partneryste su Čekija logistikos srityje. Šiandien jau turime efektyvių bendrų sprendimų pavyzdžių – greitą, patogų ir saugų keleivių bei krovinių pervežimą, atitinkantį aukščiausius tarptautinius reikalavimus“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Kam sekasi geriausiai?

,,Gyvenimas nutiesė ilgą ir slidų lyną, ir tas lynas, tabaluojantis tarp taško A (gyvenimas) ir taško B (mirtis), kaskart vis plonesnis, trapesnis, nepatikimesnis…
Stoviu ant jo – visa savo didele ir plačia pėda, bandau rasti jai tokią vietą, kad netrukdyčiau kitiems, bet ir kad tie kiti nestatytų į mano paliktus įspaudus savo batų, šlepečių, šiukšlių kibirų ir gyvenimo nuolaužų…“ – savo pamąstymais dalijasi Seimo narė Dalia Teišerskytė.

Šauktiniai savanoriai – drąsos ir meilės Tėvynei pavyzdys

Gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdoje dalyvavo LDK Butigeidžio dragūnų bataliono šauktinių išlydėjimo į rezervą ceremonijoje.
Tai pirmieji Lietuvos šauktiniai, kurie pabaigė pernai atnaujintą 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Visi 3 tūkstančiai jaunųjų karių tarnauti Tėvynei apsisprendė savo noru.

Petras Gražulis: ,,Buvau, esu ir liksiu kovotojas“

,,Nuo pat jaunystės esu kovotojas ir negaliu susitaikyti su vyraujančia neteisybe“, – prisipažįsta Seimo narys Petras Gražulis. Kaip jis teigė ,,Verslui ir politikai“, kartais ir pats nukentėdamas, stengiasi atkurti teisingumą visiems, o ne siaurai išrinktųjų ratui.

Nenuilstantis politikas Petras Gražulis, save vadinantis eurorealistu, mano, kad Europa turėtų atsigręžti į regionus, atsargiai vertina europines iniciatyvas.

Lietuva su Rumunija siekia didesnių NATO pajėgų regione

Gegužės 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Rumunijos Prezidentu Klausu Werneriu Iohanniu.
Rumunijos valstybės vadovas į Lietuvą atvyko su valstybiniu vizitu minint diplomatinių santykių atkūrimo 25 metų jubiliejų.
Lietuva ir Rumunija siekia didesnių NATO karinių pajėgumų palei visą Aljanso rytinę sieną.

Prezidentė – apie ekonominės diplomatijos prioritetus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su ekonomikos srityje dirbančiais Lietuvos diplomatais, su jais aptarė valstybės ekonominės diplomatijos prioritetus.
,,Ekonominė diplomatija turi ne tik padėti atremti globalius iššūkius, bet ir prisidėti kuriant Lietuvos ateitį. Užsienio investicijų pritraukimas, Lietuvos žmonių ir mokslo pasiekimų populiarinimas, naujų rinkų atvėrimas šalies verslui yra svarbiausi diplomatų uždaviniai kuriant sėkmingą, pažangią ir augančią Lietuvą“, – sakė Prezidentė.

Stiprėja ryšiai tarp Lietuvos ir Kirgizijos

Gegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kirgizijos ambasadoriaus Kubanychbeko Omuralievo skiriamuosius raštus.
Susitikime buvo aptarti dvišaliai bei tarptautiniai politiniai ir ekonominiai santykiai, kalbėtasi apie bendradarbiavimo su ES stiprinimo perspektyvas. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi reformuojant ekonomiką, kuriant valstybės valdymo institucijas, stiprinant demokratinę visuomenę.

Prezidentė inicijuoja efektyvias kovos su patyčiomis priemones

Gegužės 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su vaiko teisių apsaugos specialistais, psichologais, mokyklų vadovų, moksleivių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė, kokios priemonės padėtų mažinti smurtą ir patyčias mokyklose bei užtikrintų vaikų saugumą.
Pasak Prezidentės, esamų priemonių nepakanka saugiai vaikų aplinkai mokyklose užtikrinti, o skaudžių nelaimių dėl smurto ir patyčių tik daugėja, todėl šalies vadovė teiks Švietimo įstatymo pataisas.

Šventojo sosto palaikymas svarbus Europai ir Lietuvai

Gegužės 9 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu ir įteikė jam valstybės apdovanojimą.
Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius kardinolui įteiktas už asmeninį indėlį aktyviai plėtojant ir įtvirtinant Lietuvos bei Šventojo Sosto santykius, stiprinant politinį ir kultūrinį bendradarbiavimą.

Rolandas Paksas: ,,Tenoriu teisingumo“

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz) susitiko su europarlamentaru Rolandu Paksu ir patikino jį, kad visuomet stovėjo ir stovės žmogaus teisių ir jo laisvių sargyboje ir padarys viską, jog būtų atkurtos buvusio Lietuvos Prezidento teisės būti renkamam į pareigas, kurias einant reikia duoti priesaiką, dar šiemet. Kaip šį susitikimą komentavo Rolandas Paksas?

Valstiečiai žalieji kylant reitingams rikiuoja kandidatus

Remiantis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ balandžio mėnesio duomenimis, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsuotų 11,1 proc. apklaustų respondentų. Jų kandidatą S. Skvernelį palankiai vertina 56,3 proc. apklaustų gyventojų, sąjungos vadovą R. Karbauskį – 41,7 proc. respondentų.
Valstiečiai žalieji patvirtinto dalį kandidatų vienmandatėse apygardose.

Saugumas – strateginis Lietuvos ir Jordanijos interesas

Gegužės 4 d. Amane Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jordanijos Karaliumi Abdullah II.
Šalies vadovė su Karaliumi kalbėjo apie globalius saugumo iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga ir Artimųjų Rytų regionas, padėtį Sirijoje ir priemones masinei migracijos krizei įveikti, aptarė Lietuvos ir Jordanijos dvišalius santykius.

Antstoliai nepalieka ,,skolininkui“ lėšų net minimaliam išgyvenimui

Seimo narys Naglis Puteikis įregistravo pasiūlymą Vyriausybės pateiktam Civilinio proceso kodekso 738 ir 739 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui (Nr. XIIP-3242), siūlydamas įtvirtinti draudimą nukreipti išieškojimą į asmens išgyvenimui būtiną pajamų dalį, t. y. nustatyti, kad negalima išieškoti iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatytos vienos minimaliosios mėnesinės algos, jei tai yra vienintelės asmens pajamos.
Šį pasiūlymą numatyta svarstyti gegužės 5 d. Seimo plenariniame posėdyje.

Marijono Mikutavičiaus pamokos valdžiai

„Buvau žvejoti, tad neturėjau laiko suvokti, kokią Pandoros skrynią netyčia atidariau. Jei būčiau žinojęs, kad tos mintys sulauks tokio entuziazmo, būčiau gal parašęs tobuliau. Arba nerašęs visai. Dabar jaučiuosi atsakingas pateikti kai kurias pastabas“, – taip Marijonas Mikutavičius reagavo į pasipiktinimo bangą internete dėl jo pastabų apie kylančias kainas.
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti akcija „Neikim į parduotuves 3 dienas“, kurioje dalyvauti žada tūkstančiai dabartinėmis maisto kainomis nepatenkintų Lietuvos gyventojų.

Į Lietuvą atskrido moderniausi pasaulyje naikintuvai

Balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitiko ir apžiūrėjo į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Zokniuose atvykusius naujausios kartos Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvus „F-22 Raptor“. Nematomais vadinami naikintuvai į Lietuvą atskrenda pirmą kartą. Tai vienas moderniausių ginklų pasaulyje, kurio nefiksuoja radiolokaciniai radarai.

Ramūno Karbauskio sugrįžimas – galvos skausmas jo oponentams

Balandžio mėnesio „Vilmorus“ apklausos duomenimis, kuriuos paskelbė „Lietuvos rytas“, Saulius Skvernelis atsidūrė tarp trijų populiariausių šalies politikų. O Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurioje jam numatytas lyderio vaidmuo rinkimų į Seimą sąraše, atsidūrė antroje vietoje.
Didėjantys Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reitingai labiausiai erzina socialdemokratus.
Ar dabartinė valdžia pasirinko nieko nedarymo taktiką? Žinoma, dėl šio teiginio galima ginčytis, tačiau juk ne vienas R. Karbauskis nepastebi jokių pokyčių Lietuvos žmonių gyvenime.

Rusijos ekonomikos nuosmukis smarkiai paveikė Lietuvos ekonomiką

„Verslas ir politika“ supažindina su Lietuvos Respublikos Seimui pristatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 metų veiklos ataskaita.
Pasak Algirdo Butkevičiaus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovo, praėjusieji metai buvo kritiniai – tarptautinės ekonomikos augimo tempų lėtėjimas ir Rusijos ekonomikos nuosmukis smarkiai paveikė Lietuvos ekonomiką.
Premjeras teigė, kad Vyriausybės ir verslo bendruomenės susitelkimas padėjo perorientuoti eksporto srautus, pasiekti rekordiniai investicijų srautai, sukurta daug naujų darbo vietų. Suprasdama, kad Lietuvai reikia esminės darbo santykių ir socialinės apsaugos reformos, Vyriausybė daug dėmesio skyrė naujo socialinio modelio kūrimui.

Apie tai, kas svarbiausia

,,Lietuva gyvena Bibliotekų ir rinkimų metais. Kuri tų naujienų prasmingesnė? Man – pirmoji. Man (kaip tų metų iniciatorei) itin malonu važiuoti per Lietuvą, lankytis bibliotekose, mokyklose, bendruomenėse, tenka laimė matyti pačius gražiausius Lietuvos žmones. Tuos, ant kurių rankų vis dar supasi gerokai paliegusi Lietuvos kultūra. Dažnai – ir Lietuvos švietimas, ir moralė, ir (apskritai) visa ateitis“, – dalijasi mintimis Seimo narė Dalia Teišerskytė.

Partijos ,,Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ steigėjai kreipėsi į teismą

Partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ steigimo organizatoriai Nijolė Giedraitienė, Gema Umbrasienė ir Naglis Puteikis pateikė Vilniaus apygardos teismui ieškinius, prašydami įpareigoti Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją viešai paneigti paskleistą dezinformaciją.

Kęstas Komskis: ,,Nešvarūs agitaciniai, priešrinkiminiai žaidimai, dirbtinai kuriami skandalai tampa įprasta praktika“

Ar ši valdžia dar geba priimti sprendimus? Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto KOMSKIO vertinimu, šis Seimas nuo kitų niekuo ypatingai nesiskyrė. Jis dirbo ir dirba savo darbą, turi savo funkcijas ir jas vykdo. Jo nuomone, žmonių gyvenimui, kasdienybei įtakos labiau turi ne Seimas, o Vyriausybė. Politiko įsitikinimu, naujojo ministrų kabineto darbų plano sąrašo viršuje turėtų būti tautiečių migracijos klausimas.
Seimo Pirmininko pavaduotojas pastebėjo, kad per šią parlamento kadenciją pavyko išvengti aštrių, kardinalių sprendimų, kurie būtų pakenkę gyvybiškai svarbioms sritims. Jo nuomone, per griežti ir per staigūs pokyčiai yra labai nenaudingi ir neracionalūs.
Kęstas Komskis tvirtina, kad kaimui iš duobės padėtų iškopti investicijos, būtina jas telkti regionuose, privalu kurti įmones, gaivinti verslą kaime, kad netaptume vieno miesto – Vilniaus – valstybe. O teiginį, kad kaimas pats išsigydys savo žaizdas, jis vadina absurdišku.

Apie socialdemokratų pyktį, neuždirbtus pinigus ir dar kartą apie Druskininkus

Ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą premjeras žemės ūkio ministerijos vadovės darbą įvertino labai gerai. Po šio pareiškimo naujas pyktis atsėlino į socialdemokratų stovyklą – ar čia tas pats Algirdas Butkevičius, kuris saviems neatleidžia nė mažiausios klaidelės, o svetimų partijų atstovams pagyras mėto?

Šią savaitę socialdemokratus paliko Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Buvęs vidaus reikalų ministras įtariamas prekyba poveikiu

Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus patarėjas Gintaras Jonas Furmanavičius buvo sulaikytas teisėsaugos pareigūnų. Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė, kad jis įtariamas prekyba poveikiu. Taip pat sulaikytas ir su juo dėl prekybos poveikiu susitaręs asmuo.

Saulius Skvernelis: ,,Rūpi vertybės, kurių ašis yra žmogus“

Prieš užveriant Vidaus reikalų ministerijos duris nuo 2014 metų jai vadovavusiam Sauliui SKVERNELIUI, ,,Verslas ir politika“ keletą klausimų pateikė išeinančiam populiariajam ministrui, prieš rinkimus į Seimą apsisprendusiam pasirinkti kitą politinę jėgą.

Apie Povilo Gylio lojalumą ir Sauliaus Skvernelio įžvalgas

Spjūvis teisėsaugai –šiuos vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio žodžius citavo kone visa žiniasklaida. Praleidęs progą patylėti apie savo lojalumą Valstiečių ir žaliųjų sąjungai (bent iki kandidatų į Seimą registravimo pradžios), Saulius Skvernelis bent taip bandė atsigriebti už prarastą postą. Tačiau politikoje žaidimo taisyklės griežtos: nėra valdančioje koalicijoje tavo partijos – nėra ir tavęs.

Rolandas Paksas – apie tautą, valstybę, tėvynę

Kovo 19 dieną surengtame partijos ,,Tvarka ir teisingumas“ XIV kongrese šios partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS skaitė pranešimą ,,Tauta. Valstybė. Tėvynė“. Supažindiname su aktualiomis šio pranešimo tezėmis, skelbtomis partijos ,,Tvarka ir teisingumas “ informacijos centro. ,,Dar vienas artėjantis pavasaris, dar vieni metai, kurie daugelio mūsų gyvenimui suteiks daug įvairių netikėtumų. Žinoma, ir…

Sveiko proto dešinieji. Jie jau ateina?

Gintautas KNIUKŠTA „Liberalai. Sveiko proto dešinieji“. Su tokiu šūkiu dar taip neseniai savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavo Liberalų sąjūdis. Tai, kad ši partija nusiteikusi ryžtingai veikti ir per kitų metų Seimo rinkimus,  galėjai pajusti aštuntajame liberalų suvažiavime – pristatyta naujoji liberalų Vyriausybė, kuri pasirengusi imtis darbo po 2016 metų Seimo rinkimų. Anot partijos pirmininko  Eligijaus Masiulio,…

Naglis Puteikis: ,,Naujas Seimas turėtų būti teisingesnis“

Ko turėtų siekti kitos kadencijos Lietuvos Respublikos Seimas, kas kliudo dabartiniam parlamentui dirbti rezultatyviau ir teisingiau, kas galėtų padėti mažinti skurdą ir siekti tikrosios demokratijos, savo nuomone ir pasiūlymais su ,,Verslo ir politikos“ skaitytojais pasidalino kovingasis Seimo narys Naglis PUTEIKIS, daugeliui pažįstamas kaip aršus korupcijos priešininkas. Daug dėmesio skiriate skurdo mažinimo problemai Lietuvoje. Kokius matote…

Valdas Adamkus: ,,Aplinkosauga turi tapti asmenybės dalimi“

 „Su dideliu skausmu širdyje sakau, kad ekologijai Lietuvoje skiriama per mažai dėmesio. Nors galime pasidžiaugti nuveiktais darbais vandenvalos srityje, yra dar daug neišspręstų problemų, todėl pažymimas neeilinis 75-erių metų Kauno technologijos universiteto Aplinkosaugos technologijos katedros jubiliejus yra gera simbolinė proga vėl atkreipti dėmesį į šią sritį“, – sakė kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

Atvirkščias pasaulis: nevaikštantys ,,sveikieji“ ir judrūs ,,neįgalieji“

Lilija PETRAITIENĖ LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkė Valstybinės institucijos – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – darbas ir sprendimai priverčia šiurpti ir netelpa sveiko proto rėmuose. Gandų ir skundų girdžiu kasdien, bet realybė, kurią pamačiau pati, pasirodė žiauresnė.

Krikščioniškoji tautų Europa: iššūkiai ir sprendimai

Birželio 19 dieną LR Seime surengta konferencija ,,Krikščioniškosios demokratijos idealai: istoriniai rakursai ir dabarties politikos iššūkiai“, kurią organizavo Seimo frakcija ,,Tvarka ir teisingumas“, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas ir visuomeninis judėjimas ,,Lietuvos tautai“. ,,Krikščioniškoji tautų Europa: sprendimai ir apsisprendimai“ – taip vadinosi aktualus Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando PAKSO pranešimas, kurį pristatome ,,Verslo ir…

Svetlana Kauzonienė: ,,Mokslas ir studijos turi būti konkurencingi“

Ką turėtų pakeisti naujasis Mokslo ir studijų įstatymas, į kokias viršukalnes stengiasi kopti mokslas ir su kokiomis kliūtimis susiduriama, kodėl tiek daug problemų šiuose švietimo baruose ir kokia vizija matyti? Kas daroma, kad labiau susidraugautų mokslas ir verslas, kad pakiltų inovacijų kultūros lygis? Žodis – švietimo ir mokslo viceministrei dr. Svetlanai KAUZONIENEI, kurios  akcentuojami reikalavimai…

Padėjėjos darbas Seime – diplomatiškumo mokykla

Į  mūsų šalies parlamento virtuvę dirstelėjome kiek kitu kampu – per pažintį su Seimo nario padėjėjos darbu. ,,Verslas ir politika“ domėjosi, kaip su šiomis atsakingomis pareigomis susidoroja Simona MICKEVIČIENĖ, Seimo nario Raimundo Paliuko padėjėja. Savo darbe ji sumaniai suderina žinias ir kūrybingumą, diplomatiškumą ir išmonę. O ypač įdomios – posėdžių ir susitikimų dienos. Turbūt ne…

Top