Jūs esate
Pagrindinis > Politika

Mokslo ir inovacijų politikos gairės – Seimui

Birželio 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės pateiktos Seimui. Tai pirmas žingsnis siekiant užtikrinti greitesnį ekonomikos augimą bei šalies konkurencingumą.

Apie Lietuvos saugumą – Vašingtone

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 29 dieną Vašingtone susitiko su JAV Senato gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu, Demokratų partijos Senate vadovo pavaduotoju Richardu Durbinu, Senato Gynybos komiteto Aviacijos ir sausumos pajėgų (Airland) pakomitečio pirmininku Tomu Cottonu, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Richardu Stengeliu.
Susitikimuose aptarti Lietuvos ir viso regiono saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rusijos propaganda, pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, referendumo Jungtinėje Karalystėje rezultatai ir transatlantinės partnerystės stiprinimo svarba.

Europos saugumui – ES ir NATO vadovų dėmesys

Birželio 28 d. Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos šalių vadovai susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptarė, kaip stiprinti ES bendradarbiavimą su NATO.
EVT posėdyje taip pat pristatyta ES globalios bei saugumo politikos strategija ir aptartas Minsko susitarimų įgyvendinimas.

Saitus su Izraelio mokslininkais stiprina pažangos ženklai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius birželio 28 d. susitiko su Izraelio Tiksliųjų ir humanitarinių mokslų akademijos prezidente profesore Nili Cohen.
Susitikimo metu premjeras profesorei pristatė Lietuvos pažangą mokslo ir inovacijų srityse ir pakvietė Izraelio mokslo bendruomenę bendradarbiauti naudojantis mūsų šalies mokslo slėniais.

Prezidentė – Europos Vadovų Taryboje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje birželio 28–29 dienomis dalyvauja Europos Vadovų Taryboje.
Jungtinės Karalystės žmonėms nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, vadovai aptars šios šalies ir ES santykių ateitį. Šalių vadovai taip pat susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptars ES bei NATO bendradarbiavimą.

Europos Sąjungos ateitis – vienybėje

Birželio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje akredituotais ES valstybių ambasadoriais.
Tai tradicinis susitikimas, kuriame šalies vadovė su ES partnerių valstybių atstovais aptarė svarbiausius Europos Sąjungos klausimus, pasirengimą Briuselyje birželio 28 d. įvyksiančiai Europos vadovų Tarybai, ES ir NATO santykius, tolesnes priemones migracijos krizei įveikti.

Įstatymui siūlo ,,nepatogią“ korekciją

Seimo narys Petras Gražulis neseniai pasiūlė įteisinti reikalavimą, kad visi kandidatai į Seimo narius būtų tikrinami poligrafu (melo detektoriumi). Šitaip jis siūlo taisyti Seimo rinkimų įstatymą.

Vien analizuoti švietimo situaciją neužtenka

Globalizacija, blogėjanti demografinė padėtis ir spartūs technologiniai pokyčiai piešia vis liūdnesnę Lietuvos švietimo sistemos ateitį. Taip manantis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pabrėžia, kad į XXI amžiaus iššūkius reikia reaguoti labai greitai, o ne matant konkrečias problemas ištisus metus nesiimti jų spręsti ir tik atlikti naujas analizes.

Tęsiamas Lietuvos ir Danijos karinis bendradarbiavimas

Birželio 21 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rukloje (Jonavos raj.) susitikęs su Danijos gynybos ministru Peteriu Christensenu (Peter Christensen), pabrėžė Lietuvos ir Danijos glaudaus bendradarbiavimo tęstinumą.

,,Žalesnė“ valstybės politika

Ką daryti, kad mūsų aplinka būtų švaresnė, saugesnė, darnesnė? Apie aktualias šalies aplinkosaugos problemas ir iniciatyvas, jų tarptautinį kontekstą www.verslaspolitika.lt teiravosi aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, akcentavusio ,,žalesnės“ valstybės politikos siekius.

L. Linkevičius – apie bevizį režimą Gruzijai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge. Susitikimo metu aptarti Arkties, Sahelio, Makedonijos, Artimųjų Rytų taikos proceso, bevizio režimo suteikimo Gruzijai klausimai.

Švedija – patikima Lietuvos prekybos partnerė

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis birželio 17 dieną Vilniuje susitiko su Švedijos Europos Sąjungos reikalų ir prekybos ministre Ann Linde ir aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo bei aktualius ES darbotvarkės ir užsienio prekybos klausimus.

Pirmoji teismo išvada: Raseinių meras priesaikos nesulaužė

Vvyriausiasis administracinis teismas pirmą kartą pateikė išvadą dėl mero priesaikos sulaužymo ir įgaliojimų nevykdymo.
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija, išnagrinėjusi Raseinių rajono savivaldybės tarybos prašymą pateikti išvadą, ar Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys – meras Algirdas Gricius – nevykdė jam įstatymuose nustatytų mero įgaliojimų atstovauti savivaldybei (savivaldybės tarybai) teisme, ginti (atstovauti) atstovaujamųjų interesus ir šiais veiksmais sulaužė priesaiką, nutarė, kad A. Gricius mero priesaikos nesulaužė ir teisės aktų nepažeidė.

Nesaugi Baltarusijos atominė elektrinė – visos Europos rūpestis

Birželio 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisare Elžbieta Bienkowska, atsakinga už vidaus rinką.
Komisarė aktyviai prisidėjo rengiant Europos Komisijos Komunikatą dėl ES šalių atsako hibridinėms grėsmėms. Jame viena iš grėsmių Europos saugumui nurodomi branduolinės saugos pažeidimai ES kaimynystėje.

Ką susitarė NATO gynybos ministrai

Birželio 14 d. Briuselyje, NATO gynybos ministrų susitikime, priimtas sprendimas dėl NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos įgyvendinimo, dislokuojant Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po tarptautinį bataliono grupės dydžio kovinį vienetą.

Prezidentė teikia Mokslo ir inovacijų politikos gaires

Birželio 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su verslo ir akademinės bendruomenės, Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijų, Seimo atstovais, aptarė mokslo ir inovacijų politiką šalyje.
Siekiant užtikrinti valstybės pažangą, ekonomikos augimą, veiksmingą švietimo sistemą, Prezidentės iniciatyva parengtos ir Seimo patvirtinimui siūlomos Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės.

Briuselyje – NATO gynybos ministrų susitikimas

Birželio 14–15 d. Briuselyje (Belgija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.
Tai bus vienas svarbiausių pasirengimo NATO vadovų susitikimui Varšuvoje liepos 8–9 d. etapų, kuriame tikimasi sutarti dėl konkrečių veiksmų, siekiant įgyvendinti ilgalaikę Aljanso adaptaciją.

Ką pasiūlytume išvykusiems, kad sugrįžtų?

Birželio 13 d. Vyriausybė pasitarime svarstė Vidaus reikalų ministerijos parengtą Lietuvos migracijos politikos gairių įgyvendinimo ir migracijos procesų stebėsenos ataskaitą, kurioje išanalizuotos pagrindinės institucijų 2015 m. vykdytos priemonės bei pasiekti rezultatai emigracijos, grįžtamosios migracijos, imigracijos, integracijos, prieglobsčio, kovos su neteisėta migracija ir kt. srityse.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė birželio 9 d. Seime skaitė metinį pranešimą, kuriame apžvelgė padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką. Tai buvo septintasis šalies vadovės metinis pranešimas.
Skaitytojams pateikiame šio Prezidentės metinio pranešimo tekstą.

Šeši dešimtmečiai – tiesos keliu

Birželio 10 dieną Europos Parlamento nariui, ,,Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkui Rolandui Paksui sukako 60 metų.
,,Džiaugiamės Jūsų darbais, įrodančiais, jog įsitikinusiam savo tiesa nėra pasaulyje tvirčiausių akmenų sienos, kuri galėtų atsilaikyti prieš jo valią ir mintį“, – sakoma ,,tvarkiečių“ frakcijos sveikinime Prezidentui Rolandui Paksui jubiliejinio – šešiasdešimtojo – gimtadienio proga.

Opozicija ieško ir randa valdančiųjų turto užsienyje

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją ir į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo Darbo frakcijos seniūno Kęstučio Daukšio nuslėptos informacijos apie jo šeimos valdomą turtą.

Istorinis Lietuvos ir Lenkijos ministrų susitikimas

„Gruzija ir Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai Tomas Žilinskas ir Mariuszas Blaszczakas birželio 7 d. Varšuvoje aptarė aktualius Europos Sąjungos išorės sienos stiprinimo bei nelegalios migracijos ir kontrabandos prevencijos klausimus, taip pat – situaciją šalyse dėl karo pabėgėlių perkėlimo ir šalių apsisprendimą dėl bevizio režimo suteikimo Gruzijai ir Ukrainai.
Dvišalis Lietuvos ir Lenkijos vidaus reikalų ministrų susitikimas vyko po devynerių metų pertraukos.

Prezidentė D. Grybauskaitė: antrųjų antros kadencijos metų darbų apžvalga

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, birželio 9 d., 10 val., Seime skaitys metinį pranešimą, kuriame, kaip įpareigoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, apžvelgs padėtį Lietuvoje, šalies vidaus ir užsienio politiką. Tai jau septintasis šalies vadovės metinis pranešimas. Prieš metinį pranešimą Prezidentė pateikia ir svarbiausių savo darbų apžvalgą.

Apdovanojo JAV Sausumos pajėgų Europoje vadą

Birželio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadą generolą leitenantą Fredericką Benjaminą Hodgesą III.

Kokias mįsles užminė projektas ,,Kelias Vilnius–Utena“

Skaitytojų pageidavimu pristatomas nutarimo „Dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius–Utena“ projekto svarstymas Seime. Nors kai kurie parlamento nariai akcentavo projekto brangumą ir netgi jis pavadintas galimai korupciniu, Seimas po svarstymo šiam projektui pritarė.

Premjeras susitiko su Europos Komisijos pirmininku

Birželio 3 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Briuselyje susitiko su Europos Komisijos Pirmininku Žanu Klodu Junkeriu.
Susitikimo metu premjeras EK vadovo paprašė papildomos tikslinės paramos Lietuvos pieno gamintojams, taip pat akcentavo elektros sistemų sinchronizacijos su Europa (per Lenkiją) svarbą bei išreiškė susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės aplinkosauginių grėsmių visam regionui.

Siekiama užkirsti kelią galimai korupcijai Seime

Atsižvelgdami į Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) rekomendacijas, Seimo nariai Juozas Bernatonis, Edmundas Jonyla ir Darius Petrošius parengė Seimo statuto pataisas, kurių tikslas yra taikyti aukščiausius tarptautinius korupcijos prevencijos standartus Seimo ir Seimo narių veikloje.
Seimo narys Rimantas Jonas Dagys kritikuoja Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimo įstatymą, kurio pasekmė būsiąs pensijų nuvertėjimas.

Tarptautinė operacija – prie Somalio krantų

Gegužės 31 d. Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys pasveikino ir apdovanojo iš tarptautinės operacijos sugrįžusius trečiosios Autonominės laivo apsaugos grupės (ALAG 3) karius, kurie beveik šešis mėnesius dalyvavo Europos Sąjungos tarptautinėje operacijoje ATALANTA, skirtoje kovoti su piratavimu ir plėšimais Indijos vandenyne prie Somalio krantų.

Lietuvos centro partija atsinaujino

2016 m. gegužės 28 dieną vykusiame XII Lietuvos centro partijos suvažiavime partijos pirmininku išrinktas Seimo narys Naglis Puteikis, jo pavaduotojais – Klaipėdos universiteto profesorius Albinas Stankus, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Gema Imbrasienė ir Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narė Nijolė Giedraitienė.

Gabrielius Landsbergis – nauja viltis ir partijai, ir valstybei?

Eu­ro­par­la­men­ta­rės pa­žy­mė­ji­mą kon­ser­va­to­rei Lai­mai Liu­ci­jai And­ri­kie­nei Vyriausioji rinkimų komisija jau įtei­kė, nes komisija nu­trau­kė Gabrieliaus Lands­ber­gio įga­lio­ji­mus. Prieš dve­jus me­tus vy­ku­siuo­se rin­ki­muo­se pa­gal TS-LKD są­ra­šą į EP bu­vo iš­rink­ti du kon­ser­va­to­riai – Gabrielius Lands­ber­gis ir Al­gir­das Sau­dar­gas.
Gabrielius Landsbergis, tapęs konservatorių lyderiu, savo pažadą įvykdė – atsisakė europarlamento mandato. Tarsi nieko nuostabaus, taip ir turėtų būti, tačiau, kai žinome, kaip trypčioja kitos partijos lyderis, kuris niekaip negali apsispręsti, kurią kėdę pasirinkti, Gabrielius nusipelno mažų mažiausiai rinkėjų pagarbos.

Top