Jūs esate
Pagrindinis > Interviu

LPK prezidentas: „Kodėl Lietuvai buvo patogi Rusijos rinka“?

2016-07-14 Po neplanuotų geopolitinių pasikeitimų kaimyninėse rinkose eksportuojančios Lietuvos įmonės gana sklandžiai pakeitė eksporto kryptis ir stabilizavo padėtį, praradimus pakeisdamos naujose rinkose išaugusiais pardavimų rodikliais. Ko išmoko Lietuvos verslas ir kokią pamoką apie ateities darbo rinką gavo darbuotojai – apie tai su į Lietuvą grįžusiais pasaulio lietuviais kalbėjosi Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas….

Pelnęs Raseinių krašto žmonių pasitikėjimą

www.verslaspolitika.lt skaitytojams pristatomas Raseinių miškų urėdo, Miškų urėdų tarybos valdybos pirmininko Antano Kilčausko interviu.
Miškų urėdų tarybos valdybos pirmininkas, Raseinių miškų urėdas Antanas Kilčauskas jau devintus metus vadovauja Socialdemokratų partijos Raseinių skyriui, aktyviai dirba Raseinių savivaldybės taryboje, vadovauja Savivaldybės tarybos Biudžeto ir socialinio ekonominio vystymo komitetui. Anot jo kolegų, tai vienas iš sėkmingų pavyzdžių, kai žmogus sugeba suderinti politines pareigas su vadovavimu valstybės įmonei, šios veiklos sritys jo darbuose nesikerta viena su kita.

,,Žalesnė“ valstybės politika

Ką daryti, kad mūsų aplinka būtų švaresnė, saugesnė, darnesnė? Apie aktualias šalies aplinkosaugos problemas ir iniciatyvas, jų tarptautinį kontekstą www.verslaspolitika.lt teiravosi aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, akcentavusio ,,žalesnės“ valstybės politikos siekius.

Zyplių dvaro šeimininkas gyvena Lukšiuose

Lukšių seniūnas Vidas CIKANA atgaivintą Zyplių dvarą pavertė traukos centru.
Nedideliame Lukšių miestelyje (Šakių r.) akis traukia Zyplių dvaro ansamblio centriniai rūmai, laikomi vertingu XIX a. architektūros paminklu. Per metus dvarą aplanko apie 10 tūkst. svečių.
Šių metų gegužės 3 d. Zyplių dvaro arklidėse atidaryta menininko Vido Cikanos jubiliejinė paroda. Tą dieną Lukšių seniūnas Vidas Cikana minėjo 60-ties metų jubiliejų. Kaip sakė pats autorius, paroda gimė labai spontaniškai: Verbų sekmadienį kilo noras į rankas paimti teptuką, ir nuo to viskas prasidėjo… Per mėnesį sukurta daugiau nei 20 paveikslų.

Petras Gražulis: ,,Buvau, esu ir liksiu kovotojas“

,,Nuo pat jaunystės esu kovotojas ir negaliu susitaikyti su vyraujančia neteisybe“, – prisipažįsta Seimo narys Petras Gražulis. Kaip jis teigė ,,Verslui ir politikai“, kartais ir pats nukentėdamas, stengiasi atkurti teisingumą visiems, o ne siaurai išrinktųjų ratui.

Nenuilstantis politikas Petras Gražulis, save vadinantis eurorealistu, mano, kad Europa turėtų atsigręžti į regionus, atsargiai vertina europines iniciatyvas.

Asociacija stiprina kovą už žemės ūkio bendrovių interesus

Birželio 30 dieną sukaks 24 metai, kai buvo įsteigta Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija. Liepos 1 d. numatytas 24-asis šios organizacijos narių atstovų suvažiavimas. Šis suvažiavimas – ataskaitinis rinkiminis.
Beveik du dešimtmečius asociacijai vadovaujančio jos prezidento Jeronimo Kraujelio ,,Verslas ir politika“ teiravosi, kodėl, nesulaukus gruodžio mėnesio, paankstintas šio suvažiavimo laikas. Kokias žemės ūkio bendrovių problemas gvildena ir kokiais rūpesčiais gyvena asociacija?
Akivaizdžios problemos – užsitęsęs pajamų mažėjimas, pieno krizė, ES ir Lietuvos struktūrų neįgalumas, priešiškumas bendrovėms ir kitiems stambesniems ūkiams, naudingiems žmonėms ir valstybei.

Ar reikia Lietuvos sostinei metropoliteno?

Vilnių kamuoja begalinės gatvių spūstys ir pasenęs, lėtas, nekomfortiškas visuomeninis transportas. Patiriama milijardinių nuostolių, o specialistai ir politikai vis dar diskutuoja, kokią susisiekimo sistemą pasirinkti. Asociacijos „Metro sąjūdis“ valdybos pirmininkas Juozas Zykus tvirtina, kad jeigu Lietuvoje aktyviai būtų vystoma viešojo ir privataus sektorių partnerystė kaip finansinė priemonė, Vilniaus gyventojai jau po 15 metų važinėtų metro.
Metropoliteno įdiegimo idėja analizuojama ir diskutuojama dar nuo sovietinių laikų. Prieš 30 metų buvo planuojamos trasos ir atlikti milijono litų vertės geologiniai tyrinėjimo darbai. Jau šiandien privalu ieškoti išeičių, kad automobilių spūstys valstybei ir žmonėms pridarytų kuo mažiau žalos ir nuostolių. Apie tai „Verslas ir politika“ kalbėjosi su asociacijos „Metro sąjūdis“ valdybos pirmininku Juozu ZYKUM.

Svetlana Kauzonienė: ,,Mokslas ir studijos turi būti konkurencingi“

Ką turėtų pakeisti naujasis Mokslo ir studijų įstatymas, į kokias viršukalnes stengiasi kopti mokslas ir su kokiomis kliūtimis susiduriama, kodėl tiek daug problemų šiuose švietimo baruose ir kokia vizija matyti? Kas daroma, kad labiau susidraugautų mokslas ir verslas, kad pakiltų inovacijų kultūros lygis? Žodis – švietimo ir mokslo viceministrei dr. Svetlanai KAUZONIENEI, kurios  akcentuojami reikalavimai…

Arūnas Valinskas: ,,Lietuvoje pareigūnų galvos lekia ne už penkiaženkles sumas“

Gintautas KNIUKŠTA Kaip teisingiausiai  pristatyti Arūną VALINSKĄ?  TV laidų prodiuseris? Humoristas? Ne visi turbūt žino, kad jis – dar ir buvęs LR Seimo narys, Seimo Pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos įkūrėjas. Dar daugiau. 1984 m.  jis aukso medaliu baigė Vilniaus 12-ąją vidurinę mokyklą ir buvo pirmasis šios mokyklos aukso medalininkas,  Vilniaus universiteto Teisės fakultete  įgijo teisės…

Lietuvos kaimas išsivaikščiojo, bet žemės ūkio dar negalime nurašyti

 Gintautas KNIUKŠTA Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, tobulinantis žemės ūkio informacijos sistemą, orientuojasi į geriausią informacinių technologijų patirtį ir siekia, kad visi registrai ir informacinės sistemos pirmiausia būtų naudingi žemdirbiams. Juk dinamiškai besikeičiant situacijai, būtent žemdirbiams ypač reikalinga informacija, kad galėtų įvertinti savo resursus ir galimybes. Pamatas, ant kurio stojosi įmonė, buvo padėtas…

Valstybiniai miškai padeda išsaugoti pačią valstybę

Miškininkų bendruomenės atstovai, garsūs visuomenės veikėjai abejoja, ar pastangos nušalinti generalinį miškų urėdą Benjaminą Sakalauską nebuvo susijusios su norais išklibinti valstybinės miškų sistemos pamatus, uždegti ,,žalią šviesą“ miško nauda suinteresuotoms grupuotėms ir netgi privatizavimo kėslams, valstybinių miškų pardavinėjimui. Ar tai nedvelkia tam tikromis grėsmėmis pačiai valstybei? Kokia gi šiandien situacija valstybiniuose miškuose, dėl kurių vėl…

Būtina išsaugoti jūrinės valstybės statusą

Lietuvos Respublikos Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos pirmininko  Raimundo  PALIUKO išskirtinis interviu „Verslui ir politikai“ Žurnalas ,,Verslas ir politika“  pristato mūsų parlamento komisijų, komitetų darbą. Šiame numeryje atskleidžiami Seimo jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos nužengti žingsniai ir planai, gvildenamos aktualios problemos. ,,Verslo ir politikos“ pašnekovas – šios  komisijos pirmininkas Raimundas PALIUKAS, Seimo Aplinkos apsaugos…

Sveikos gyvensenos ugdymas Lietuvoje patyrė fiasko

Svei­kos gy­ven­se­nos ug­dy­mas Lie­tu­vo­je pa­ty­rė fias­ko. Pa­gal ,,Eu­ro­ba­ro­met­ro“  ty­ri­mą, 44 procentai  lie­tu­vių nie­ka­da ne­si­mankš­ti­na, 14 procentų  lie­tu­vių ne­patiria  jo­kio fi­zi­nio ak­ty­vu­mo, tik 12 procentų –  fi­ziš­kai ak­ty­vūs, yra spor­to klu­bų na­riai. Tai paaiškėjo po Na­cio­na­li­nės svei­ka­tos ta­ry­bos pir­minin­ko profesoriaus Juozo Pundziaus pranešimo Seime 2014 m.   Profesorius Juozas PUNDZIUS, Na­cio­na­li­nės svei­ka­tos ta­ry­bos pir­minin­kas          Iššūkis…

Europos čempionas iš Luokės: ,,Nesveika konkurencija iškraipo bet kokius tikslus“

Prie Vilniaus „Siemens“ arenos esanti skulptūra, išaukštinanti Lietuvos krepšinį, pasipildo naujomis pavardėmis. Retai būna, kad ten atsirastų politikų pavardžių, tačiau  Lietuvos krepšinio federacijos metinėje ataskaitos konferencijoje prieš metus  buvo įtraukas klausimas dėl naujų pavardžių iškalimo ant skulptūros, kurioje įamžinti garsiausi mūsų šalies krepšininkai. Į papildomą sąrašą įtraukti jau visi 1937 ir 1939 metų Europos čempionai,…

Gyvenimas svetur: puiki Islandijos švietimo sistema ir kodėl danai skatina verslumą

Ką vertingo galima atrasti sau ir suteikti kitiems svečiose šalyse? Kodėl jos kaip magnetas traukia jaunus žmones? Ir nuo ko priklauso, grįžta tie svetimo oro gurkštelėję žmonės atgalios į mūsų Lietuvą ar ne?
Kai Viktorijos GORBATENKO rankose buvo dar šiltutėlis Vilniaus universiteto istorikės diplomas, ji jau traukė į Islandiją su kitu ,,kelialapiu“, skirtu misijai savanoriauti.
Dabar ji studijuoja religijos antropologiją Danijoje, o tuo pačiu, kaip ir daugelis studentų, randa laiko padirbėti.

Naujovės – sveikatos labui

Į ,,Verslo ir politikos“ klausimus atsako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė ŠALAŠEVIČIŪTĖ. Atskleidžiama, kokios naujovės, permainos, pokyčiai padeda galynėtis su korupcija, mažinti biurokratizmo ir trumpinti eiles gydymo įstaigose, gerinti pacientų sąlygas, sutaupyti valstybės lėšų. Kokie pokyčiai pastaruoju metu vyksta ir numatomi vaistų rinkoje? Šiais, 2015-aisiais, metais bus įdiegta elektroninė paslauga „E. receptas“. Elektroninis receptas palengvins receptų…

Vigantas Kraujalis: ,,Kodėl aš nesižaviu skandinaviškais miškais“

       Gintautas KNIUKŠTA   Ukmergės miškų urėdas Vigantas KRAUJALIS, puoselėjantis ne tik  gamybines, bet ir kūrybines iniciatyvas, įsitikinęs, kad pati Lietuvos girių situacija mūsų miškininkams sufleruoja naujų ir įdomių, ekonomiškai patrauklių plėtros sričių. Reikia tik daugiau laisvės suteikti ūkiniams vadovams, išsivaduoti nuo perdėto reglamentavimo kiekviename žingsnyje. Visur savanaudiškai ir įkyriai besikišančius skandinavus lietuviai patys gali…

Indijos išminties pamokos

Laimutė JANULIENĖ Individualiosios įmonės ,,Atkulos projektai“ savininkė Išminčius paklausė berniuko, sėdinčio pakrantėje: „Nejau tau užtems saulė, jeigu išvysi ją be Mokytojo?“ Berniukas nusišypsojo: „Saulė išliks saule, bet kai būnu šalia Mokytojo, man šviečia dvylika saulių“.     Agni joga                                                                                  Paviliojo piligriminė kelionė  Verslas sekasi neblogai. Įmonė veikia stabiliai ir rentabiliai… Bet vadovė 10…

Kristijono Donelaičio kūrybos eksportas

Jausmais sukurtas, širdimi perskaitomas raštas 2014 metai, paženklinti Kristijono Donelaičio tema, tapo vienu didžiausių kultūros renginiu Lietuvos istorijoje. Knygos, paskaitos, koncertai, moksliniai pranešimai, parodos paskatino mus prisiminti šį didį žmogų, talentingą mokslininką ir rašytoją, kuris lietuvių literatūroje iškilo pirmasis ir aktualus išliko iki šiol.    Lilija VALATKIENĖ            ,,Šimtmečio portretas“ – ir Baltarusijoje Lietuvių literatūros…

Audrius Siaurusevičius: ,,Visuomeninis transliuotojas privalo būti alternatyva masiniam skoniui“

Lilija VALATKIENĖ „Finansų krizės mano praėjusios kadencijos programoje nebuvo, tačiau gyvenimas – nenuspėjamas, teko su ja susigrumti ir išgyventi. Dabar esame teisingame kelyje – visuomeninis transliuotojas turi išlikti alternatyva masiniam skoniui. Mes privalome kurti produkciją, turinčią išliekamosios vertės, ir kartu tenka konkuruoti rinkoje“,– sakė LRT vadovas Audrius SIAURUSEVIČIUS. Jis tapo pirmuoju LRT generaliniu direktoriumi, kuris…

Žmonėms reikia turėti savo globėją

LILIJA VALATKIENĖ Jauna menininkė Jolanta SNEŽKO savo tapybos parodoje, surengtoje galerijoje „Znad Wilii“, surinko Lietuvos šventuosius. Šventųjų akys nutapytos taip, tarytum sekiotų iš paskos, stebėtų, saugotų ir laimintų.  Kodėl Jums svarbi Lietuvos šventųjų tema?  Vartant meno albumus, kartą man užkliuvo Šv. Barboros atvaizdas. Pagalvojau, kokia miela, primityvi, bet nuoširdi ta liaudies tapyba. Antrą kartą man…

Už Lietuvos ribų įveikė nepriteklių ir atrado save mene

Nuo ūkanotosios Airijos iki saulėtosios Prancūzijos kurorto Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ  Ką gali duoti užsienio šalys gabiems svetimtaučiams, kad šie nenorėtų grįžti į savus kraštus?Kaip lietuviai priviliojami ir kuo ,,paperkami“ įsitvirtinti ir dirbti tokiose valstybėse, kaip Airija ir Prancūzija?Kokie tie pranašumai, kurie paryškina mūsų Lietuvos spragas?  Jolantai DIČIŪTEI, kaip ir dažnam lietuviui, emigracija padėjo iškopti iš nepriteklių…

Apie kvalifikuotos darbo jėgos resursus, kurių nepanaudoja valstybė

Algimantas KIRKUTIS, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas, profesorius, habil. dr. Šiandien ypač svarbu, kad kvalifikuoti, sukaupę didelės patirties žmonės ilgiau išliktų sveiki ir darbingi. Aktyvių brandaus amžiaus žmonių sveikatos ir darbingumo palaikymo problema nusipelno ypatingo dėmesio. Būtų labai naudinga šioje srityje turėti aiškią valstybinę strateginę politiką, konkretų planą su išryškintomis prioritetinėmis kryptimis….

Lietuvos Respublikos Konstitucijos gynėjas samdomų žudikų nebijo

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo ANDRIUKAIČIO išskirtinis interviu „Verslui ir politikai“ Gintautas KNIUKŠTA Vytenio Povilo ANDRIUKAIČIO pilna visur, jis  savo kadenciją pradėjo kaip tikras reformatorius revoliucinierius. Kol kiti jo kolegos Vyriausybės nariai atsargiai rinko žodžius, ką žada nuveikti, jis iš karto pasiūlė Lietuvos sveikatos sistemą pertvarkyti iš esmės. V. P. Andriukaitis iškart pasiūlė Seimui svarstyti…

Lemtis – vis atsidurti ten, kur sprendžiamas Lietuvos likimas

                          Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ Apie svarbius politinius sprendimus ir gyvenimo atradimus, vertybes kalbėjomės su žinomu šalies teisininku, buvusiu LR generaliniu prokuroru, Seimo Pirmininku, laikinai ėjusiu Prezidento pareigas, buvusiu aplinkos ministru, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru PAULAUSKU, kuris 2013 metų rugpjūčio 23 dieną šventė savo 60-ties metų jubiliejų. ,,Galiu tik pasidžiaugti, kad lemtis suteikė…

Vėjo ir vandens užgrūdinta svajonių moteris gyvena Šyšos kaime

Lilija VALATKIENĖ  Ji nardo kaip žuvis, buriuoja tarytum senas jūrų vilkas, vandens slidėmis į krantą prisėlina lyg mitologinė Sirena, o persėdusi į visureigį, priverčia iš nuostabos žagtelėti ne vieną vyrą. Ji ekstremalė. Ir dar –  ji taip skaniai ir išradingai gamina valgį, kad nesunku patikėti,  jog  Monika DOBROVOLSKYTĖ yra svajonių moteris.                     Charakterį šlifuoja vėjas…

Žemės ūkio konsultantams – iššūkiai, ūkininkams – naujovės

  2013 metų birželį 20-metį atšventusi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), sėkmingai atlaikiusi įvairius išbandymus, ruošiasi naujiems iššūkiams – elektroninių paslaugų plėtrai, naujų technologijų kūrimui ir jų diegimui, tiksliajam  ūkininkavimui.    Ateina bioekonomikos era su naujomis technologijomis įvairiose ūkininkavimo šakose. Tad jau dabar LŽŪKT yra sukūrusi kompiuterinę ūkio valdymo programą „e-GEBA“, diegia integruoto ūkio…

Su antsvoriu kovoja ir politikai

Šis pašnekesys – kovos  su antsvoriu būdai (plaukimas, ėjimas, maisto režimas, pirtis), sėkmingai išbandyti parlamentaro kalbininko Arvydo VIDŽIŪNO, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovo. Savo sveikos gyvensenos patirtimi ir patarimais jis draugiškai dalijasi su skaitytojais.    Jo žodžiais tariant, geriausias sveiko gyvenimo principas yra paprastas: valgyk ir gyvenk su saiku. Anot Arvydo Vidžiūno, gerai, kad žurnalui…

Vandalizmo protrūkis garsiausių LDK grafų giminės dvare

Lilija VALATKIENĖ Pirmąja pasiturinčios kartos kregžde, vertinančia paveldą, istoriją ir kultūrą, galėjo tapti verslininkas Laimutis Pinkevičius. Prieš šešetą metų jis nusitaikė į bene garsiausios grafų Tiškevičių giminės angliško Tiudorų stiliaus rūmus Lentvaryje. Dar neseniai turtuose maudęsis L. Pinkevičius  juose ketino gyventi su tuomete savo gyvenimo drauge Asta Valentaite. Per poros vestuves čia liejosi šampanas. Tačiau…

Ar sugrįš linas į Lietuvą?

Gintautas KNIUKŠTA 2013 metų birželio 29 dieną  Kelmės rajono Tytuvėnų seniūnijos Budraičių kaime dešimtą  kartą surengta  tradicinė Lino šventė. Joje  puoselėtos šimtametės tradicijos. Deja, Lietuvoje nebeliko nei linų augintojų, nei perdirbimo fabrikų. „Verslas ir politika“ kalbina pagrindinį šios šventės iniciatorių ir pradininką – ilgametį  Kelmės rajono vadovą  Zenoną MAČERNIŲ. Jis tikisi, jog ši Vyriausybė  žengs…

,,Išbandymai mums buvo savotiška dovana“

Laima Paksienė kviečia politikus išmokti mylėti kiekvieną žmogų     ,,Visa, kas yra vertinga ir tikra, turi pereiti ugnį, išbandymus, “ – įsitikinusi Laima PAKSIENĖ, europarlamentaro, ,,Tvarkos ir teisingumo“ partijos vedlio, Prezidento Rolando Pakso žmona.

Miškas – ne bala, iš kurios gali vien tik semti be grąžos

,,Jeigu bites suerzini, tai jos ne medų neša, o kariauja. Panašiai ir su miškininkų puolimu…“ Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ Paėmęs iš miško, jam turi grąžinti. Tai vienas iš dėsnių, kurio nenori pripažinti Generalinės miškų urėdijos oponentai. Kodėl nesiliauja jų maištas ir kokius šios žinybos nuopelnus bandoma užtušuoti, teiravomės Šiaulių miškų urėdo Stasio PALIŠKIO. Šis didžiausio stažo Lietuvos…

Vigilijus Jukna: ,,Negalime leisti, kad Lietuvos žemę supirktų perpardavinėtojai“

Išskirtinis ,,Verslo ir politikos“ interviu su žemės ūkio ministru Vigilijumi JUKNA Gintautas KNIUKŠTA Netrukus neliks nė vieno šalies rajono, kurio žemdirbiams nebus paspaudęs rankos naujasis žemės ūkio ministras Vigilijus JUKNA, iš  susitikimų kaimuose grįžtantis vis su didesniu problemų krūviu ir naujais sprendimų variantais. Vienas iš ministro darbo prioritetų – gyvulininkystės plėtra. Juk mažėjantis gyvulių skaičius…

Seniausioji miškų valdymo grandis – girininkai

Tikrosios vertybės – Šventosios miškų žmogaus akimis Gintautas KNIUKŠTA 370 metų – tiek laiko praėjo nuo to meto, kai Lietuvoje įkurtos pirmosios girininkijos. Tad neatsitiktinis ir žurnalo pašnekovas – buvęs Kretingos miškų urėdijos Šventosios girininkijos girininkas Rimantas KVIKLYS, pajūrio miškams paskyręs pusę šimtmečio. Nors šiandien į mūsų miškus ir jų sistemą jis žiūri iš šiokio…

Donato Katkaus gyvenimo prieskoniai: humoras, smalsumas ir žaidimai

Lilija VALATKIENĖ „Norint pajusti gyvenimo skonį, reikia būti smalsiam ir drąsiam. Smalsumas yra mano gyvenimo varomoji jėga, neleidžianti apsamanoti. Negaliu sau leisti jokio apsileidimo. Ypač – vidinio. Jis greitai išsikeroja, žaibiškai įgauna pagreitį, o tuomet jau  – amen. Nekenčiu rutinos ir monotonijos. Beje, mano vidinis guvumas labai susijęs ir su fiziniu. Aš esu judrus storulis,“…

Išdavystė už pinigus. Ar išsaugosime valstybės turtą? Už kiek bus parduotas generalinis miškų urėdas?

Gintautas KNIUKŠTA, Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ Kodėl tęsiasi šmeižto kampanija prieš valstybinių miškų sistemą? Kodėl pastaruoju metu taip įnirtingai puolama Generalinė miškų urėdija ir jos vadovas Benjaminas Sakalauskas, kodėl braunamasi net į jo asmeninį, šeimos gyvenimą? Kodėl tapo taikiniu? Lietuvos miškų vertė per du atkurtos nepriklausomybės dešimtmečius smarkiai išaugo. Specialistų apskaičiavimu, vien nuo 2000 metų valstybinių miškų…

Kodėl reikia keisti dabartinę Lietuvos energetikos strategiją?

Gintautas KNIUKŠTA Šalies biokuro gamintojus ir tiekėjus vienijančios biomasės energetikos asociacijos „Litbioma“ prezidentas Remigijus LAPINSKAS siūlo valstybei statyti ne atominę elektrinę, o kogeneracines biomasės jėgaines, kurios gyventojams tiektų ir šilumą, ir elektrą. Jo teigimu, kalbos, jog bazinę elektros gamybą Lietuvoje gali užtikrinti tik atominė energetika arba dujų energetika, yra netiesos sakymas.

Žemės ūkio variklis – žmonių gebėjimai

Jolanta TAMAŠAUSKIENĖ Žemės ūkio versle svarbu imtis tokių idėjų, kurios ne tik įspūdingai skamba, bet ir galimos realiai įgyvendinti. Nei naujovių, nei pasaulinės praktikos patikrintų patarimų ūkininkaujantiems niekada nepristinga Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, prieš 19 metų įsikūrusi Kėdainių rajono Akademijos gyvenvietėje. Kalbinome šios tarnybos direktorių,  biomedicinos mokslų daktarą, Aleksandro Stulginskio universiteto tarybos pirmininką Edvardą…

Gervės – zanavykų krašto laimės simbolis?

Gintautas KNIUKŠTA Šakių miškų urėdijos teritorijoje išskirta 124 ha genetinių draustinių, 334 ha kertinių miško buveinių ir ,,Natura 2000“ teritorijos. Iš jų paukščių apsaugai itin svarbi teritorija  – Novaraisčio ornitologinis draustinis, buveinių apsaugai reikšmingos teritorijos – Nemuno slėnio skroblynai nuo Kriūkų iki Gelgaudiškio. Šakių miškų urėdas Sigitas TAMOŠAITIS kilęs iš Kuršėnų, tačiau Šakių kraštas jau…

Top